Biznes i finanse

TransPod rozpoczyna kolejny etap rozwoju ultraszybkiego transportu rurowego w Albercie w Kanadzie, pozyskując finansowanie w wysokości 550 mln USD

EDMONTON, Alberta–(BUSINESS WIRE)– TransPod, przedsiębiorstwo budujące TransPod Line – nowy system transportu ultraszybkiego, który ma zrealizować i zredefiniować transport komercyjny – poinformowało dzisiaj o kolejnym etapie wielomiliardowego projektu infrastrukturalnego w Albercie w Kanadzie. Broughton Capital Group („BCG”), we współpracy z China-East Resources Import & Export Co. („CERIECO”), uzgodniły wstępnie, że zapewnią łączne finansowanie w wysokości 550 mln USD oraz umowę główną EPC, odpowiednio w celu przyspieszenia rozwoju linii TransPod między Edmonton i Calgary oraz napędzenia wzrostu gospodarczego w regionie. Opublikowane już studium wykonalności TransPod Line potwierdziło, że dzięki temu ultraszybkiemu projektowi transportowemu powstanie do 140 tys. miejsc pracy, przynosząc w trakcie budowy 19,2 miliarda USD do PKB regionu, a umowa główna EPC powinna wiązać się ze znacznym wkładem kanadyjskich wykonawców.

„Będąc pierwszą i jedyną firmą, która potwierdziła takie finansowanie dla wielomiliardowego projektu infrastruktury transportu rurowego, spółka TransPod jest dumna ze swojego zaangażowania w napędzanie wzrostu w Albercie poprzez prawdziwą innowację i partnerstwo – skomentował Sebastien Gendron, współzałożyciel i dyrektor generalny TransPod. – Budowa i eksploatacja linii TransPodLine pozwoli mieszkańcom Alberty na łatwiejsze przemieszczanie się, stworzy nowe miejsca pracy i zwiększy inwestycje w regionie. Korzystając z zaufania naszych inwestorów i rządu Alberty, zrealizujemy wspólną wizję postępowej, zrównoważonej i rozwijającej się gospodarki”.

Najważniejsze informacje ze studium wykonalności projektu TransPod w Albercie: 

  • Znaczący wzrost gospodarczy: do roku 2030 TransPod Line w Albercie zwiększy PKB prowincji o 19,2 miliarda USD (lub 6,25 procent). 
  • Znaczący wzrost zatrudnienia: projekt infrastrukturalny TransPod w Albercie przyczyni się do stworzenia 15 600 miejsc pracy rocznie, w sumie 140 tys. miejsc pracy w ciągu dziewięciu lat. 
  • Zwiększona przystępność dla podróżnych: przejazd TransPodem zajmie 45 minut z Calgary do Edmonton, przy szacunkowym koszcie biletu 90 CAD, w porównaniu z ponad trzema godzinami jazdy samochodem lub biletem lotniczym kosztującym około 162 USD. 
  • Zmniejszenie śladu węglowego: w ciągu roku spodziewana liczba przejazdów między Calgary i Edmonton zmniejszy emisję CO2 o 636 tys. ton rocznie, co jest równoważne z zasadzeniem lasu o powierzchni cztery razy większej niż Calgary. 

„Jednym ze strategicznych celów BCG są inwestycje w innowacyjne pomysły, a nasza współpraca z CERIECO przy projekcie TransPod zdecydowanie odpowiada temu celowi i znakomicie wróży przyszłym przedsięwzięciom. Z radością czekamy na dalszy rozwój działań” – powiedziała firma Broughton Capital Group. 

Kolejne etapy projektu TransPod w Albercie: 

Krótkoterminowe: badania i rozwój; pozwolenie na budowę; ocena oddziaływania na środowisko; nabycie gruntów (od teraz do 2024 r.). 
Średnioterminowe: budowa toru testowego, próby szybkościowe i certyfikacja (2023-2027). 
Długoterminowe: budowa kompleksowej linii międzymiastowej pomiędzy Edmonton i Calgary (rozpoczęcie w 2027 r.). 

„Nasze partnerstwo z BCG i TransPod charakteryzuje się silną zbieżnością celów strategicznych i kompleksowym podejściem do rozwoju infrastruktury, które naszym zdaniem przyniesie znaczącą wartość dodaną w innowacyjnych projektach w Kanadzie” – powiedziała firma CERIECO. 

Celem wsparcia rozwoju miejsc pracy w regionie i zapewnienia szkoleń pracowników dla TransPod Line w Albercie, TransPod nawiązał współpracę z Building Trades of Alberta, aby wykorzystać jej regionalne doświadczenie i sieć partnerów. 

„TransPod jest fascynującym, zmieniającym grę liderem dla przyszłości ekologicznej infrastruktury i transportu w Kanadzie oraz poza nią – powiedział Terry Parker, dyrektor wykonawczy Building Trades of Alberta. – Projekt Alberta TransPod nie tylko pomoże Kanadzie w osiągnięciu jej celów w zakresie emisji dwutlenku węgla, ale również stworzy tysiące wysoko płatnych, wspierających społeczność miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów z Alberty, w tym pracowników ze społeczności rdzennych, kobiet, nowo przybyłych Kanadyjczyków i praktykantów. Organizacja Building Trades of Alberta – i jej ponad 60 tys. członków – jest gotowa i z radością przyjmuje fakt, że może wziąć udział w tym projekcie”.

Colliers Capital Markets, spółka zależna Colliers International, doradzała finansowo firmie TransPod. 

TransPod Inc

Celem TransPod jest zrewolucjonizowanie i ponowne zdefiniowanie transportu komercyjnego pomiędzy głównymi miastami na rynkach rozwiniętych i wschodzących. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2015 r. w celu zbudowania wiodącego na świecie systemu transportu rurowego (TransPod Line), który połączy ludzi, miasta i firmy za pomocą szybkiego transportu, przystępnego cenowo i przyjaznego dla środowiska. Siedziba TransPod Inc. znajduje się w Toronto w Kanadzie. 

Więcej informacji na www.transpod.com. 

Broughton Capital Group 

Broughton Capital Group (BCG) jest brytyjską spółką finansującą projekty specjalizującą się w organizowaniu i udzielaniu finansowania dłużnego jako główny kredytodawca, koncentrując się na różnorodnych projektach na całym świecie, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Firma dysponuje ogromnym doświadczeniem oraz najwyższej klasy zespołem wewnętrznym i zewnętrznym. Jako alternatywny dostawca finansowania dąży do zapewnienia rozwiązań finansowych, które nie zawsze są dostępne na konwencjonalnym rynku finansowania projektów i dlatego dokłada wszelkich starań, aby być kreatywnym, elastycznym i konkurencyjnym w zakresie warunków finansowania, które może zaoferować jako kredytodawca. 

Więcej informacji na www.broughton-capital.com. 

CERIECO 

Założona w 1993 roku firma CERIECO jest chińskim przedsiębiorstwem państwowym realizującym projekty w ponad 30 krajach. CERIECO jest generalnym wykonawcą EPC, specjalizującym się w budowie infrastruktury i nieruchomości oraz finansowaniu kredytów eksportowych. W Kanadzie CERIECO prowadzi działalność pod nazwą CERIECO Canada Corp. 

Więcej informacji na www.cerieco.com. 

Źródło: TransPod Inc.

KONTAKT:

Dianna Lai Read 
Dyrektor ds. komunikacji
TransPod Inc. 
e-mail: dianna.lai@transpod.com 

Richard Yu 
Colliers Capital Markets 
e-mail: richard.yu@colliers.com 

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM