Polityka i społeczeństwo

Carlos Moreno gościem VII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach

Naukowiec jest autorem nowego spojrzenia na ideę „miasta 15-minutowego” – koncepcji, która zakłada organizację miejską umożliwiającą wszystkim mieszkańcom dostęp do ich podstawowych potrzeb życiowych w odległości 15 minut pieszo lub rowerem od domu. Kryzys pandemii COVID-19 zwiększył znacząco zainteresowanie ideą ze względu na chęć życia w miastach, miasteczkach i dzielnicach, które są bardziej funkcjonalne. Koncepcja jest popularyzowana przez burmistrz Paryża Anne Hidalgo oraz m.in. w ramach sieci miast globalnej grupy C40.

W 2020 roku Carlos Moreno, wraz z 39 innymi postaciami, wśród których znaleźli się, m.in. papież Franciszek, Antonio Gutierres, Al Gore, czy Książę William uczestniczył w inauguracji globalnej inicjatywy na rzecz zintensyfikowania walki ze zmianami klimatu „Countdown”.

Carlos Moreno został odznaczony stopniem Orderu Narodowego Legii Honorowej czy medalem Académie d’Architecture – francuskiego towarzystwa naukowego, którego celem jest uznanie jakości architektonicznej. Na Światowym Kongresie Smart City Expo w Barcelonie otrzymał nagrodę w kategorii „Leadership”. Jest dyrektorem naukowym w Uniwersytecie Sorbońskim w Paryżu. 

Głównym partnerem VII Europejskiego Kongresu Samorządów jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło informacji: Instytut Studiów Wschodnich

 


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM