Polityka i społeczeństwo

CIS: Ateny: posiedzenie Komisji Stałej Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Zapowiedź (komunikat)

Centrum Informacyjne Sejmu informuje:

W niedzielę, 10 kwietnia, w Atenach odbędzie się posiedzenie Komisji Stałej Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Udział w posiedzeniu w stolicy Grecji wezmą członkowie Komisji Stałej reprezentujący Delegację Sejmu i Senatu RP do ZP NATO, w tym przewodniczący Przemysław Czarnecki oraz zastępca przewodniczącego Michał Szczerba.

Wśród najważniejszych tematów spotkania znajduje się m.in. rozpatrzenie Deklaracji ZP NATO ws. wsparcia Ukrainy, a także debata nad uwagami Sekretarza Generalnego NATO do projektów deklaracji i rezolucji ZP NATO przyjętych przez ZP NATO na Sesji Rocznej. Ponadto przewidziana jest dyskusja nt. trwających prac nad Nową Koncepcją Strategiczną Sojuszu, która ma zostać przyjęta na Szczycie Szefów Państw i Rządów NATO w czerwcu br. w Madrycie.

W czasie posiedzenia Komisji Stałej planowane są wystąpienia przewodniczącego parlamentu Grecji Constantine’a Tassoulasa, ministra obrony Grecji Nikolaosa Panagiotopoulosa oraz przewodniczącego Rady Wierchownej Ukrainy Rusłana Stefanczuka.

Zgromadzenie Parlamentarne NATO składa się z 269 członków z 30 państw członkowskich NATO oraz z członków z 12 krajów stowarzyszonych i 4 delegacji krajów stowarzyszonych regionu Morza Śródziemnego, jak również 8 delegacji parlamentarnych o statusie obserwatorów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ par/


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM