Biznes i finanse

Panasonic zwiększa zdolności produkcyjne w fabryce pomp ciepła w Czechach

PILZNO, Czechy–(BUSINESS WIRE)– Fabryka firmy Panasonic w Pilznie (Czechy) rozpoczęła wytwarzanie pomp ciepła powietrze–woda trzy lata temu. Od tamtej pory czeski zakład Panasonic stale zwiększa zdolności produkcyjne. Głównie wynika to z faktu, że urządzenia Aquarea z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród instalatorów i indywidualnych klientów.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220408005402/pl/ 

Według raportu poświęconego europejskiemu rynkowi i danym dotyczącym pomp ciepła, który obejmuje dane z 21 krajów w Europie, w 2020 roku sprzedaż pomp ciepła na Starym Kontynencie wzrosła o 7,4%, co przełożyło się na 1,62 mln jednostek i oznacza rekord pomimo pandemii. Od rozpoczęcia produkcji pomp ciepła w pilzneńskiej fabryce Panasonic w 2018 roku firma stale dąży do zwiększenia zdolności, by sprostać aktualnemu popytowi i przyszłym potrzebom rozwojowym w Europie.

W Unii Europejskiej pompy ciepła pomagają ograniczyć roczne emisje dwutlenku węgla o 9,16 mln ton. Według IEA tego rodzaju pompy mogłyby zmniejszyć roczne emisje CO2 o 1,8 mld ton w sektorach budowlanym i przemysłowym. Enrique Vilamitjana, Dyrektor zarządzający Panasonic HVAC Europe, mówi: „W ostatnich latach technologia pomp ciepła cieszy się dużym zainteresowaniem w Europie. Teraz jednak obserwujemy bardzo wyraźny wzrost popytu. W regionie tym panuje duża świadomość zmian klimatycznych, a mieszkańcy zdecydowanie dążą do budowy przyjaznych dla środowiska domów i adaptacji istniejących budynków. Dzięki temu nasze produkty grzewcze i chłodnicze będą nadal pozwalały konsumentom i dostawcom ograniczać ślad węglowy. We współpracy z pionem badawczo-rozwojowym ds. ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w Niemczech jesteśmy w stanie projektować i produkować pompy ciepła, które sprostają potrzebom europejskich klientów”.

Informacje o Grupie Panasonic

Aby dowiedzieć się więcej o Grupie Panasonic, odwiedź witrynę: https://holdings.panasonic/global/ 

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220408005402/pl/ 

Źródło: Panasonic

KONTAKT:
Panasonic Europe, Corporate Communications
Tanya Houston
e-mail: tanya.houston@wildwoodpr.com

Źródło informacji: Business Wire

 


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM