Biznes i finanse

PARKROYAL COLLECTION Marina Bay: pierwszy w Singapurze hotel – ogród; Singapur wdraża długoterminowy plan zrównoważonego rozwoju poprzez ekologiczne innowacje

SINGAPUR, 12 kwietnia 2022 r. /PRNewswire/ — Hotel PARKROYAL COLLECTION Marina Bay w Singapurze, należący do grupy Pan Pacific Hotels Group, ugruntował swoją pozycję jako pierwszy w tym mieście „Hotel-ogród” z ponad 2,4 tys. roślinami i drzewami rozmieszczonymi na powierzchni ponad 4,5 tys. m2.

W ramach długofalowego zaangażowania w zrównoważony rozwój i budowę przedsiębiorstwa hotel konsekwentnie wprowadza zrównoważone praktyki w szerokim spektrum swojej działalności. Przyjmując podejście „rewitalizacji” w celu podniesienia wartości istniejących aktywów, zamiast zburzenia i odbudowy budynku podczas wartej 45 milionów dolarów singapurskich modernizacji obiektu w 2020 r. hotel zachował kultową konstrukcję zaprojektowaną przez architekta Johna Portmana, unikając tym samym konieczności emisji ponad 51300 ton metrycznych dwutlenku węgla, co odpowiada wycięciu 8,7 mln drzew.

Gospodarka energetyczna i wodna – w ramach usprawnień w zarządzaniu energią czujniki ruchu w pokojach gościnnych i pomieszczeniach ogólnodostępnych wyłączają oświetlenie i klimatyzację, gdy goście są nieobecni. Niedawno na terenie hotelu zamontowano również 210 paneli słonecznych, które generują ponad 350 kWh energii elektrycznej dziennie, a więc ilości wystarczającej do zasilenia 540 przeciętnych gospodarstw domowych w Singapurze przez jeden dzień. Całkowite zużycie energii zmniejszono obecnie o 1,4%. Przewidywany okres użytkowania paneli słonecznych wynosi 25 lat, co pozwoli zaoszczędzić 450000 dolarów singapurskich i pomoże sfinansować kolejne inwestycje związane ze zrównoważonym rozwojem. Hotel zamontował również głowice prysznicowe o niskim przepływie, które zmniejszają zużycie wody z 27 do 9 litrów na minutę.

Gospodarka odpadami z tworzyw sztucznych – wewnętrzny system filtracji wody wyeliminował potrzebę stosowania wody butelkowanej, ograniczając emisję dwutlenku węgla związaną z produkcją i późniejszym przetwarzaniem odpadów z ponad 360 tys. plastikowych butelek rocznie. Słomki, pojemniki i sztućce wykorzystywane do jedzenia na wynos zostały zastąpione alternatywnymi produktami ulegającymi biodegradacji.

Gospodarka odpadami spożywczymi – dokładniejsze planowanie posiłków, z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, pomaga zmniejszyć marnotrawienie żywności w hotelu o blisko 72%. Hotel zawsze stara się oferować warzywa sezonowe, tak aby mogły one pochodzić z upraw na Miejskiej Farmie lub przynajmniej być pozyskiwane od lokalnych dostawców.

Odpady żywnościowe są często poddawane recyklingowi lub maksymalizuje się wykorzystanie każdej części żywności. Na przykład w hotelowej restauracji Peppermint szefowie kuchni wykorzystują okrawki wołowiny z różnych dań z wołowiny do przygotowania makaronu Shredded Beef Ragu. Jeszcze jednym składnikiem, który hotel poddaje recyklingowi, jest skórka arbuza – białe części skórki są używane jak warzywo do dań typu stir-fried (mieszaj i smaż). Hotel posiada również niedawno zainstalowane energooszczędne komory fermentacyjne, które w sposób przyjazny dla środowiska rozkładają odpady spożywcze na płyn, który można bezpiecznie odprowadzić do kanalizacji.

Miejska Farma – w hotelu znajduje się jedna z największych farm miejskich w centralnej dzielnicy biznesowej Singapuru, na której uprawia się ponad 60 odmian warzyw, ziół i jadalnych kwiatów, które stanowią podstawę realizowanych przez hotel koncepcji „z gospodarstwa na stół”, „z gospodarstwa do baru” i „z gospodarstwa do spa”. Zużyte ziarna kawy są przetwarzane i wykorzystywane tam jako kompost.

Jak dotąd PARKROYAL COLLECTION Marina Bay w Singapurze został wyróżniony podczas konkursu World Travel Mart World Responsible Tourism Awards 2021 srebrną nagrodą w kategorii „Ograniczenie ilości odpadów plastikowych w środowisku” oraz zdobył nagrodę „Best Sustainable Hotel Award 2021” przyznawaną przez Savour BlackBookAsia Awards 2021.

Melvin Lim, dyrektor generalny PARKROYAL COLLECTION Marina Bay w Singapurze, powiedział: „Wraz ze wzrostem zainteresowania kwestią zmian klimatycznych i świadomości wpływu biznesu na środowisko naturalne rośnie świadomość konieczności przyjęcia polityki ograniczenia tego wpływu. Zrównoważony rozwój jest obowiązkiem każdego z nas, dlatego wprowadzanie proekologicznych innowacji stanowi podstawę ekologicznych wartości, jakie przyświecają naszemu hotelowi. Zrównoważony rozwój jest najlepszym rozwiązaniem dla naszej planety, a nasi goście coraz częściej wymagają od nas wysokiego poziomu zaangażowania w tym obszarze.”

Materiały na temat ekologicznych innowacji i inicjatyw hotelu PARKROYAL COLLECTION Marina Bay w Singapurze można pobrać tutaj.

Rabat klubowy

Zapraszamy wszystkich ekologicznych podróżników do skorzystania z 30% obniżki ceny naszych pokoi COLLECTION Club na pobyty w dni powszednie. Pokoje te, usytuowane na najwyższych piętrach hotelu, zapewniają wspaniałe widoki na miasto lub zatokę Marina Bay. Rezerwacja pod adresem https://panpacific.co/3pCJ711.

Kliknij tutaj – zdjęcia.

Kliknij tutaj – „zbiór najróżniejszych faktów”.

Kliknij tutaj – wirtualna wycieczka.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1776748/PRSMB_Solar_Panels__updated.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1582998/PARKROYAL_COLLECTION_Marina_Bay_Logo.jpg

Źródło: PARKROYAL COLLECTION MARINA BAY

Źródło informacji: PR Newswire

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM