Biznes i finanse

Mawi iSWAB Microbiome-EL umożliwia Prime Discoveries opracowanie szybkiego bezekstrakcyjnego testu diagnostycznego pod kątem COVID

HAYWARD, Kalifornia –(BUSINESS WIRE)– Mawi DNA Technologies (Mawi), spółka biotechnologiczna tworząca innowacyjne technologie pobierania biopróbek, ogłosiła, że spółka Prime Discoveries opracowała CovidDetect™, szybki test diagnostyczny wykrywający SARS-CoV-2 oparty na amplifikacji izotermicznej. Wynik, do którego uzyskania nie ma potrzeby ekstrakcji i oczyszczania DNA, dostępny jest w mniej niż 30 minut. Test wykorzystuje nową technologię pobierania próbek iSWAB Microbiome-EL (Extraction-Less czyli bez ekstrakcji). Pozwala ona na uwolnienie RNA z próbki i zachowanie jego stabilności, a następnie chroni go przed degradacją i umożliwia przechowywanie i transport w temperaturze pokojowej.

Spółka Prime Discoveries uzyskała w ostatnim czasie oznaczenie CE IVD dla CovidDetect™ i planuje wkrótce ubiegać się o zatwierdzenie FDA 510K. Wyniki kliniczne Prime CovidDetect™ zostały zrecenzowane i niedawno opublikowane w PLOS ONE pod tytułem “ A Rapid, Specific, Extraction-Less, and Cost-Effective RT-LAMP Test for the Detection of SARS-CoV-2 in Clinical Specimens” (Szybki, specyficzny, bezekstrakcyjny i przystępny kosztowo test RT-LAMP do wykrywania SARS-CoV-2 w próbkach klinicznych). Znak CE pozwala na wprowadzenie rozwiązania w krajach Afryki i Azji, gdzie niezwykle potrzebna jest szybka, niedroga diagnostyka różnego rodzaju infekcji przy minimalnych umiejętnościach technicznych i infrastrukturze.

Test Prime CovidDetect™ wykorzystuje wyjątkowy bufor pobierania próbek Mawi iSWAB Microbiome-EL oraz opatentowaną technologię Loop AMPlification (LAMP) spółki Prime Discoveries. Pozwala to na amplifikację izotermiczną kwasu nukleinowego i eliminuje potrzebę stosowania urządzeń do cykli termicznych wymaganych w przypadku testów PCR. Protokół bezekstrakcyjny omija kosztowny i złożony proces ekstrakcji kwasu nukleinowego i etap jego oczyszczania, co skraca przetwarzanie próbki o 60-90 minut względem testu PCR.

Dr Arun Manoharan, dyrektor ds. naukowych Prime Discoveries, mówi – „Pandemia koronawirusa pokazała, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na szybkie testy diagnostyczne. Prime Discoveries dąży do zbudowania portfolio rozwiązań, które zapewniają rezultaty w czasie poniżej 45 minut przy minimalnych wymaganiach w zakresie wyposażenia laboratorium, odczynników i umiejętności technicznych. To doskonałe rozwiązanie do testowania w ośrodkach opieki zdrowotnej na obszarach wiejskich, do testowania mobilnego, na granicach państw i w lokalizacjach klinicznych o minimalnej infrastrukturze. Nasza praca w związku z COVID wskazuje na stabilne wyniki dla Mawi iSWAB Microbiome-EL – dla setek próbek klinicznych były one podobne lub lepsze niż w przypadku rozwiązań RT-PCR. Próbki okazały się stabilne przez ponad dwa tygodnie z minimalną degradacją RNA i wysoką zgodnością z naszymi technikami amplifikacji izotermicznej kwasu nukleinowego. – Dodaje też – nasze partnerstwo z Mawi pozwala Prime Discoveries na opracowanie technologii pobierania próbek w temperaturze pokojowej z możliwością zastosowania technik bezekstrakcyjnych w naszych szybkich rozwiązaniach diagnostycznych dla różnych obszarów. Zastosowania obejmują grypę, chlamydiozę, rzeżączkę, rzęsistka, HBV, HCV, HPV, gruźlicę, opryszczkę, kiłę itp. Cieszymy się ze współpracy z Mawi w zakresie przyszłych produktów, co pozwoli naszym klientom na szybkie testowanie tysięcy pacjentów pod kątem różnych infekcji, w tym tych dotyczących układu oddechowego i pokarmowego, patogenów przenoszonych drogą płciową i opornych na środki przeciwdrobnoustrojowe”.

Prime Discoveries

Prime Discoveries opracowuje szybkie i nowoczesne rozwiązania diagnostyczne pod kątem rozpowszechniających się zakażeń patogenami, skupiając się na testach o niskich kosztach, możliwych do stosowania na ogromną skalę i łatwych do automatyzowania. Powstała w Nowym Jorku w 2017 r. spółka zatrudnia naukowców o rozległym doświadczeniu w dziedzinie mikrobiologii, biologii obliczeniowej, automatyki laboratoryjnej i sztucznej inteligencji z Genentech, Cooper Genomics, Recombine, Phosphorus i Uniwersytetu Nowojorskiego. W gronie doradców Prime są czołowi eksperci w zakresie genomiki i zdrowia publicznego, w tym dr George Church i Uniwersytet Nowojorski. Prime ma wsparcie instytucji akademickich, funduszy typu venture capital i aniołów biznesu. Należą do nich: Uniwersytet Nowojorski, Charles Zegar (Bloomberg), Esther Dyson (23 & Me), BoxGroup, Akron Fusion Ventures, Beresford Ventures, Cannonball Capital, Liquid 2 Ventures, Francois Nader (Moderna, Acceleron, Shire), Unshackled Ventures, Doberman Forward i inni. Więcej informacji na stronie: https://primediscoveries.com/.

Mawi DNA Technologies

Założona w 2013 r. spółka Mawi DNA Technologies opracowała i skomercjalizowała technologię iSWAB, innowacyjny system pobierania biopróbek. Misją Mawi jest utrzymanie integralności próbek w dowolnym miejscu na świecie, co zapewnia prawdziwą różnorodność próbek niezależnie od segmentów geograficznych i populacyjnych. Z Mawi Przyszłość pobierania biopróbek jest tutaj™. Więcej informacji na stronie internetowej https://mawidna.com/.

Wersja źródłowa dostępna w portalu businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220425005323/en/ 

Źródło: Mawi DNA Technologies

KONTAKT:
Inwestorzy

Jerome David, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu
tel: 510-256-5186
e-mail: j.david@mawidna.com 

Media:
Susan Tellem, APR, RN, BSN
tel: 310-313-3444
e-mail: susan@tellemgrodypr.com 

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM