Polityka i społeczeństwo

Pleszew: Dziura w ziemi czyli budowa ruszyła

Prace u zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza w Pleszewie rozpoczęły się na początku 2022 roku od wyburzenia starych budynków, gdzie m.in. swoją siedzibę miał dom kultury. Następnie rozstrzygnięto przetarg. Udało się za pierwszym razem. Teraz ruszyła budowa nowoczesnego budynku, która ma potrwać do końca 2023 roku. Prace są spektakularne, bo póki co w centrum miasta jest ogromna dziura w ziemi z uwagi na podziemny parking.   

W nowym budynku dostępnych będzie 21 lokali o powierzchni od 25 do 83 m2. Będą one w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania. Burmistrz MiG Pleszew Arkadiusz Ptak zastrzega, że będą to mieszkania wyłącznie na wynajem, bez możliwości dojścia do własności. Na parterze budynku mieścił się będzie również duży lokal użytkowy do wynajęcia. Koszt inwestycji to 9,3 mln zł, jednak niemal 8 mln to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Budowa lokali na wynajem jest jednym z elementów polityki mieszkaniowej Miasta i Gminy Pleszew, która zakłada, że do końcu 2023 roku powstanie 150 nowych mieszkań. W mieście już realizowane są inwestycje, takie jak budowa szeregowców czy mieszkań z opcją dojścia do własności. Budowa w centrum miasta wpisuje się w myśl idei miasta kompaktowego, która zakłada, że do najważniejszych miejsc w mieście można dostać się w maksymalnie 15 minut od miejsca zamieszkania.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM