Biznes i finanse

Grupa Midea prezentuje wyniki za 2021 rok: przychody i zysk biją historyczne rekordy

FOSHAN, Chiny, 29 kwietnia 2022 r. /PRNewswire/ — Koncern Midea Group Co., Ltd. (000333.SZ) opublikował swój raport podsumowujący rok 2021. Całkowity przychód firmy wzrósł w 2021 roku o 20,2%, osiągając najwyższy w historii poziom 343,4 miliarda RMB.

Pomimo licznych przeszkód związanych z pandemią, w tym utrudnień w ogólnoświatowym łańcuchu dostaw oraz rosnących kosztów surowców i transportu, Midea osiągnęła 29 mld RMB zysku netto, co oznacza wzrost o 5,5% rok do roku, wykazując stały wzrost przychodów i zysków.

Miniony rok stanowił prezentację możliwości Grupy. Roczne przychody i zyski spółki przekroczyły rekordowy poziom. Po raz szósty z rzędu znalazła się ona na liście Fortune Global 500 i została wyróżniona przez Forbes China jako jedna z 10 najlepszych w Chinach firm przemysłowych uczestniczących w cyfrowej transformacji. Światowe Forum Ekonomiczne po raz trzeci uznało Midea Group za pioniera Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Ponadto cztery fabryki należące do koncernu przyłączyły się do Światowego Forum Ekonomicznego w ramach Global Lighthouse Network.

W ubiegłym roku firma stworzyła innowacyjny i dynamiczny system badań i rozwoju w celu przeprowadzenia cyfryzacji produktów, promowała „Poprawę wydajności” we wszystkich kanałach sprzedaży offline, wykorzystała cyfrową inteligencję, aby zrealizować cel „Bezpośrednio do użytkowników”, osiągnęła operacyjność w zakresie big data i poprawiła wewnętrzną wydajność. Midea, dysponując globalnym potencjałem talentów naukowych i ekosystemem innowacji, poszukuje przełomowych rozwiązań na rynkach zagranicznych w zakresie zaawansowanych technologii oraz wydajności i zdolności produkcyjnych.

Grupa ujawniła swoje plany rozwoju modeli biznesowych B2B i B2C oraz jednoczesnego zwiększenia sprzedaży na rynku krajowym i zagranicznym. Firma będzie nadal koncentrować się na długoterminowych inwestycjach w technologię i transformację cyfrową oraz przyspieszy modernizację swoich inteligentnych produktów i działalności związanej z inteligentnymi domami. Jednocześnie Midea rozpocznie działania w kierunku osiągnięcia drugiej krzywej wzrostu, wykorzystując cztery mechanizmy biznesowe: robotykę i automatykę, technologie budowlane, zarządzanie energią i inteligentne podróże, co pozwoli na realizację ostatecznego celu, jakim jest przekształcenie Midea z wiodącej na świecie firmy produkującej sprzęt gospodarstwa domowego w grupę technologiczną opartą na innowacjach.

Midea Group Co., Ltd.

Grupa Midea, której wizja polega na „wprowadzaniu w życie wspaniałych innowacji”, od 54 lat wyznaje filozofię tworzenia ulepszania życia dzięki technologii. W ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowaliśmy prawie 45 miliardów juanów w badania i rozwój, posiadamy 35 centrów badawczo-rozwojowych i 35 głównych baz produkcyjnych na całym świecie. Z naszych produktów i usług korzysta około 400 milionów konsumentów w ponad 200 krajach i regionach.

Źródło: Midea Group

Źródło informacji: PR Newswire

 


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM