Nauka i technologie

SoftServe z projektem dla największego banku w Singapurze

Duży projekt dla największego singapurskiego banku

SoftServe świadczy usługi doradztwa w zakresie technologii i oprogramowania dla dużych międzynarodowych korporacji i przedsiębiorstw, w tym m.in. tych znajdujących się w Dolinie Krzemowej, Europie, Ameryce Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Grono klientów dynamicznie się powiększa – tylko w roku 2021 dołączyło do niego 33 proc. firm więcej niż w 2020, w tym największy bank w Singapurze. Stąd także otwarcie gdańskiej placówki, która w dużej mierze skupiać będzie inżynierów oprogramowania, wspierających projekt dla singapurskiego banku.

To nie pierwsza taka realizacja SoftServe na rynku Azji Południowo-Wschodniej (APAC). Firma już w 2019 roku zdecydowała się na ekspansję w tym właśnie regionie.

„Szacuje się, że w na koniec roku 2030 branża fintech osiągnie wartość ponad 698 miliardów dolarów i jej roczne tempo wzrostu wyniesie 20 proc. Spośród wszystkich regionów świata, w Azji będzie ono najwyższe, bo w okolicach 22 proc. Rynek APAC jest obecnie największym odbiorcą usług fintechowych na całym globie. Co więcej, jest także pod tym względem bardzo rozwinięty. I wciąż rośnie w ogromnym tempie – mówi John King, prezydent regionu APAC w SoftServe. – Klientami SoftServe z tego regionu są głównie instytucje finansowe, w tym największy i najnowocześniejszy bank singapurski. W dużej mierze realizujemy dla nich projekty z zakresu technologii chmurowych, dlatego poszukujemy specjalistów z tej dziedziny, znających technologie takie jak Python i Java, a także inżynierów DevOps oraz Big Data. Dołączając do naszego zespołu, staną się częścią procesu digitalizacji największych podmiotów finansowych, a także częścią rozwoju innowacyjnych narzędzi fintechowych”.

Nowa przestrzeń biurowa w Olivia Business Centre

SoftServe, międzynarodowa firma IT założona w 1993 roku, z siedzibami głównymi w Austin w Teksasie i Lwowie, na polskim rynku działa od 2014 roku, zatrudniając ponad 1000 osób. I nie zwalnia tempa. W swoim nowym oddziale w gdańskim Olivia Business Centre, do końca 2022 roku zamierza zatrudnić kolejnych 100 specjalistów IT. Firma, będąca oficjalnym partnerem technologicznym m.in. Google Cloud i Amazon Web Services, konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju – siedziba w Gdańsku jest już 7. placówką firmy w Polsce.

„Dostrzegamy ogromny potencjał w Trójmieście, z Gdańskiem na czele. Jednym z ogromnych atutów tego regionu jest przede wszystkim sieć uczelni wyższych, wśród których znajduje się, m.in. Politechnika Gdańska. Do wkroczenia do jego stolicy zainspirowali nas przede wszystkim wysoko wykwalifikowani specjaliści IT. Ale nie tylko. O naszej decyzji przesądziła także jakość życia i inne jego tempo, którą oferuje Trójmiasto, co pozwala na zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, i na co w SoftServe zwracamy szczególną uwagę” – mówi Sebastian Drzewiecki, dyrektor zarządzający SoftServe Poland.

Źródło informacji: SoftServe

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM