Polityka i społeczeństwo

Komunikat podkomisji do ponownego zbadania wypadku lotniczego (komunikat)

 – Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego informuje:

Szanowni Państwo,

w związku z systematycznym przekazywaniem przez niektóre media nieprawdziwych informacji dotyczących zbrodni smoleńskiej Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego informuje, że w dniu 11 kwietnia 2022 r. został opublikowany Raport z badania zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu Tu 154M nr 101 z dnia 10 kwietnia 2010 r. nad lotniskiem Smoleńsk-Siewiernyj na terytorium Federacji Rosyjskiej, który zgodnie za art. 140 ust. 1, 1a, 4 oraz art.1 ust.4 Ustawy Prawo lotnicze stanowi oficjalny dokument zawierający stanowisko Państwa Polskiego.

Do zniszczenia Tu-154M 10 kwietnia 2010 r. nad Smoleńskiem doszło na skutek uprzedniej bezprawnej ingerencji zewnętrznej polegającej na spowodowaniu eksplozji w lewym skrzydle a następnie w lewej części centropłata. W wyniku tych eksplozji zostali zabici wszyscy członkowie delegacji polskiej z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim oraz załoga samolotu.

Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego uprzejmie informuje, że ignorowanie prawdziwych przyczyn zbrodni smoleńskiej zawartych w oficjalnym stanowisku Państwa Polskiego oznacza de facto wspieranie dezinformacji strony rosyjskiej i jej wspólników, którzy po dzień dzisiejszy oskarżają Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Dowódcę Sił Powietrznych oraz polskich pilotów o odpowiedzialność za tragedię smoleńską.

Jednocześnie Podkomisja przypomina, że na stronie internetowej (link poniżej) znajduje się Raport w polskiej i angielskiej wersji językowej oraz Załączniki do Raportu.

https://podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/pl/index.html

Z poważaniem

W imieniu Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego

Przewodniczący

Antoni Macierewicz

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mml/


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM