Biznes i finanse

CAPTOR THERAPEUTICS SA (19/2022) Potencjalne opóźnienia w realizacji projektu Spółki

Zarząd Captor Therapeutics S.A. z siedzibą we Wrocławiu („Spółka”) informuje, że po przeanalizowaniu informacji otrzymanych od kontrahentów zewnętrznych, zidentyfikował potencjalne ryzyko wystąpienia opóźnień w realizacji projektu CT-03 (MCL-1) („Projekt”) z powodu ograniczeń w globalnej dostępności kluczowych chemicznych bloków budulcowych.

W związku z tym, że badania w ramach pakietu IND wymagają wytworzenia dużych (kilogramowych) ilości substancji leczniczej, istnieje ryzyko kilkumiesięcznego opóźnienia w projekcie, co może oznaczać wejście w fazę kliniczną w 2024 r. (wcześniej Spółka szacowała, że Projekt wejdzie w pierwszą fazę badań klinicznych pod koniec 2023 r.). Spółka nadal poszukuje alternatywnych rozwiązań w celu zmniejszenia ryzyka opóźnienia i będzie informować rynek o wszelkich istotnych zmianach zgodnie z wymogami przepisów prawa.

Powyższe potencjalne opóźnienia nie mają wpływu na dotychczasowe wyniki projektu ani na potencjał rynkowy, jaki oferuje pierwszy w klasie degrader MCL-1.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM