Biznes i finanse

Vantage Data Centers otwiera swoje kampusy w Warszawie oraz w Berlinie

DENVER, USA & LUXEMBURG (Czerwiec 14, 2022) -Vantage Data Centers, wiodący globalny dostawca hiperskalowych kampusów centrów danych, poinformował o uruchomieniu dwóch kampusów typu greenfield w Berlinie i Warszawie. Tym samym, świadczone w nich usługi są już dostępne dla klientów. To pierwszy tego typu obiekt firmy w Polsce, w Niemczech zaś drugi. Uruchomienie centrów danych w dwóch nowych lokalizacjach to część projektu europejskiej ekspansji Vantage DC o wartości 2 mld USD. Jej celem jest odpowiedź na dynamicznie wzrastający popyt na usługi DC w tych dwóch krajach, obserwowany zarówno pośród wielkoskalowych dostawców chmury obliczeniowej, jak i wśród mniejszych operatorów. Spośród dziewięciu planowanych kampusów Vantage w regionie EMEA, pięć z nich już działa (Berlin I, Warszawa, Frankfurt I, Zurych i Cardiff).

Warsaw Campus

Firma Vantage ukończyła właśnie budowę pierwszego obiektu w swoim warszawskim kampusie o powierzchni 5 hekatrów. Po osiągnięciu pełnej gotowości operacyjnej, kampus z dwoma centrami danych będzie oferował 48MW mocy obliczeniowej o krytycznym znaczeniu dla IT na powierzchni 36 000 metrów kwadratowych.

Kampus ten znajduje się u wrót Europy Zachodniej i Wschodniej i jest strategicznie zlokalizowany w pobliżu głównego polskiego portu lotniczego Warszawa – Lotnisko Chopina. Podobnie jak wszystkie kampusy firmy Vantage w Ameryce Północnej i regionie EMEA, zapewnia on wykorzystanie energii odnawialnej oraz hiperwydajne chłodzenie z ekonomizacją powietrza zewnętrznego z minimalizacją zużycia wody. Klienci mogą korzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także z takich udogodnień, jak dostosowane do indywidualnych potrzeb miejsca pracy, bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów czy mnogość przestrzeni konferencyjnej.

„Bardzo się cieszę, że w dzielnicy Bielany powstał kampus z centrami danych. Potrzebujemy nowych technologii, a jako urząd dzielnicy wspieramy ten rozwój – powiedział Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan. – Warto również wspomnieć, że Vantage Data Centers jest otwarte na współpracę z lokalną społecznością i wspiera wiele inicjatyw naszego urzędu od początku swojej obecności w dzielnicy” – uzupełnia Grzegorz Pietruczuk.

„Uruchomienie nowych obiektów w Berlinie i Warszawie jest naturalną odpowiedzią na obserwowany wysoki popyt na usługi centrów danych w tych regionach i potrzebę naszej lokalnej obecności,>>„tuż obok<< klientów z dwóch bardzo perspektywicznych europejskich rynków. Cieszymy się, że możemy powitać klientów w naszych nowo uruchomionych centrach danych i mamy nadzieję nadal zaspokajać ich potrzeby, gdziekolwiek się znajdują” – powiedział Antoine Boniface, prezes EMEA w Vantage Data Centers.

Udane otwarcie kampusów w Berlinie i Warszawie oznacza osiągnięcie kolejnego kamienia milowego firmy w regionie EMEA. Po wejściu na ten kontynent jako na nowy rynek w lutym 2020 roku, firma poczyniła znaczące inwestycje w celu wzmocnienia swojej oferty i sprostania wymaganiom lokalnych firm i instytucji. Oprócz Berlina i Warszawy, Vantage posiada kampusy operacyjne we Frankfurcie, Zurychu i Cardiff, a obecnie buduje drugie kampusy w Berlinie i Frankfurcie, a także nowe obiekty w Mediolanie i Johannesburgu. Firma kontynuuje strategiczne inwestycje w całym regionie, aby sprostać wymaganiom rynku i zapewnić klientom najnowocześniejsze obiekty zaprojektowane z myślą o wysokiej wydajności technologicznej i zrównoważonym rozwoju. Firma Vantage zobowiązała się również do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Berlin I Campus

Firma Vantage ukończyła także budowę pierwszego centrum danych na swoim pięciohektarowym, dwubudynkowym kampusie, zlokalizowanym w pobliżu nowego lotniska Berlin Brandenburg. W pełni rozwinięty kampus będzie dysponował 32MW na powierzchni 250 000 stóp kwadratowych (24 000 metrów kwadratowych) i będzie siedzibą wielu dużych firm technologicznych z całego świata.  

Oprócz dobrze skomunikowanej lokalizacji i możliwości swobodnej rozbudowy, kampus wyróżnia się zrównoważoną konstrukcją, oferując klientom hiperwydajne chłodzenie dzięki ekonomizacji powietrza zewnętrznego przy minimalnym zużyciu wody. Tzw. obszary niekrytyczne w kampusie, takie jak powierzchnie biurowe, będą częściowo zasilane energią słoneczną, a ciepło odpadowe zostanie ponownie wykorzystane i udostępnione społeczności lokalnej.

„Centra danych są podstawą naszego cyfrowego świata, a tym samym ważnym elementem sukcesu przemysłu zlokalizowanego w Ludwigsfelde – wyjaśnia Andreas Igel, burmistrz Ludwigsfelde. – Cieszymy się, że firma Vantage wybrała nasze miasto w aglomeracji berlińskiej jako lokalizację dla swojego nowego kampusu i serdecznie ją witamy” – dodaje Andreas Igel. 

Berlin jest drugim co do wielkości niemieckim rynkiem centrów danych, zaraz za Frankfurtem. Firma Vantage ogłosiła niedawno otwarcie swojego drugiego frankfurckiego kampusu, zlokalizowanego w Raunheim, który zostanie otwarty jesienią tego roku. Po ukończeniu prac oba frankfurckie kampusy będą oferować klientom łącznie 95 MW mocy IT w regionie Frankfurtu.

Więcej informacji na temat kampusów Vantage w regionie EMEA można znaleźć na stronie: https://vantage-dc.com/data-center-locations/emea/. 

O Vantage Data Centers

Vantage Data Centers zasila, chłodzi, chroni i łączy cyfrowe zasoby znanych na całym świecie hiperskalerów, dostawców usług w chmurze i dużych przedsiębiorstw. Rozwijając się i działając na sześciu rynkach w Ameryce Północnej i sześciu w Europie, firma Vantage rozwinęła projektowanie centrów danych w innowacyjny sposób, aby zapewnić znaczny wzrost niezawodności, wydajności i zrównoważonego rozwoju w elastycznych środowiskach, które można skalować zależnie od aktualnych potrzeb klientów.

– Zdjęcie jest dostępne na stronie internetowej AP Images (http://www.apimages.com) –

KONTAKT:

Artur Kosior
ITBC Communication (Polska):
e-mail: artur_kosior@itbc.pl
tel. +48 504 327 897

Yannik Bartling (Niemcy)
Oseon for Vantage Data Centers
e-mail: vantageDC@oseon.com
tel. +49-151-12 71 95 01

Robin Bectel (USA)
REQ for Vantage Data Centers 
e-mail: vdc@req.co 
tel. +1-703-287-7827

Mark Freeman (USA)
Vantage Data Centers
e-mail: mfreeman@vantage-dc.com 
tel. +1-202-680-4243

Źródło informacji: APA-OTS


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM