Biznes i finanse

FourKites osiąga bezprecedensową pozycję w Europie i odnotowuje wzrost o 148 proc. w skali rok do roku

AMSTERDAM–(BUSINESS WIRE)—Spółka FourKites®, dostawca czołowej platformy zarządzania łańcuchem dostaw w czasie rzeczywistym, poinformowała dziś o rekordowym przekroczeniu celów wzrostu rok do roku wyznaczonych dla rynku europejskiego, środkowowschodniego i afrykańskiego (EMEA). W ostatnim roku, spółka osiągnęła 148 proc. wzrost dostaw i tym samym przekroczyła prognozowany cel wzrostu na poziomie 100 proc. W ostatnim roku liczba klientów z państw EMEA zarządzających dostawami z wykorzystaniem platformy FourKites wzrosła o 59 proc. W tym samym okresie, liczba przewoźników zarządzających dostawami z poziomu platformy wzrosła o 55 proc.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji dostępna jest pod adresem https://www.businesswire.com/news/home/20220616005418/en/.

„W ubiegłym roku dokonaliśmy w Europie szeregu dużych inwestycji – w nasz zespół, partnerów, produkty i klientów. Dzisiejsze złożone łańcuchy dostaw wymagają globalnego, kompleksowego zarządzania, szczególnie że jest to region o kluczowym znaczeniu dla światowego handlu – mówi prezes i założyciel FourKites, Mathew Elenjickal. – Ubiegły rok udowodnił, że nasze inwestycje przełożyły się na szybszy wzrost”.

Wśród klientów, którzy ostatnio dołączyli do rodziny FourKites, wymienić należy Grupę Barilla, Beyond Meat, Cardinal Health, Haworth, LyondellBasell, McCain Foods, Roehm, Rove Concepts i Yamaha Motors.

Lokalna inwestycja opłaciła się

W styczniu 2022 r., spółka FourKites przejęła niemieckiego dostawcę usług zarządzania łańcuchem dostaw, spółkę NIC-place, lidera rynku w dziedzinie oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw stworzonego przede wszystkim z myślą o spółkach transportowych, przewoźnikach i dostawcach usług logistycznych. Przejęcie to doprowadziło do stworzenia największej w Europie multimodalnej sieci przewoźników obsługujących światowych armatorów z pomocą najbardziej kompleksowej, globalnej platformy zarządzania łańcuchem dostaw.

Ponadto w ostatnich miesiącach, spółka FourKites inwestowała w lokalną siłę roboczą, zatrudniając doświadczonych ekspertów branżowych, co pozwoliło na zbudowanie infrastruktury niezbędnej do wsparcia rozwijającej się europejskiej sieci spółki. Ostatnio szeregi pracowników najwyższego szczebla zasilili między innymi: Katja van Trigt, dyrektor ds. karier i rozwoju w państwach EMEA, która wniosła do spółki FourKites nieocenione doświadczenie zdobyte podczas pracy dla takich gigantów jak American Express, Bausch & Lomb czy Infoblox.

Jeroen Peijnenburg, dyrektor ds. obsługi klientów korporacyjnych w Europie Południowej, będzie odpowiadał za nadzorowanie działalności spółki FourKites w regionie. Przez wiele lat zajmował stanowiska kierownicze w spółkach obsługujących globalnych przewoźników posiadających własne aktywa oraz świadczących usługi logistyczne.

Nicu Ciontea, dyrektor ds. przewozów pracujący w oddziale spółki w Amsterdamie, będzie zajmował się rozwojem usług wsparcia dla przewoźników w Europie. Wcześniej, Nicu kierował zespołem zajmującym się sprzedażą usług dla przewoźników w amsterdamskim przedstawicielstwie CH Robinson.

Nicholas Mellings, dyrektor ds. obsługi klientów korporacyjnych w państwach EMEA, będzie kierował zespołem sprzedażowym spółki FourKites w Wielkiej Brytanii. Nicholas wnosi 30 letnie doświadczenie w branży transportowej i logistycznej, z czego ostatnie pięć lat spędził na pracy w Transporeon.

Nowe przedstawicielstwa

Spółka FourKites rozszerza swoją obecność w Europie również poprzez otwieranie nowych przedstawicielstw. Największe przedstawicielstwo spółka otworzyła w Amsterdamie, nowy oddział w Monachium obsługuje kluczowy rynek niemiecki; spółka otworzyła też oddział w Polsce, skąd będzie obsługiwać przewoźników z Europy Wschodniej.

„Aby wesprzeć naszą rozwijającą się sieć dostawców i przewoźników europejskich, podjęliśmy szereg działań mających zagwarantować nam mocną pozycję w regionie oraz zdobycie wysoko specjalistycznej wiedzy o rynku europejskim” – mówi Elenjickal. Elenjickal podróżuje obecnie po Europie, odwiedza nowe przedstawicielstwa oraz osobiście spotyka się z klientami i nowymi ekspertami w dziedzinie łańcucha dostaw, którzy dołączają do spółki, aby wesprzeć jej rozwój.

„Europa szybko dostrzega korzyści, jakie oferuje zarządzanie łańcuchem dostaw –dodaje. -Przedsiębiorstwa europejskie zorientowały się, że oferta spółki FourKites doskonale wpisuje się w ich bieżące potrzeby, a także że tylko synergia gwarantuje większą przejrzystość, lepszą współpracę i wyższą odporność globalnych łańcuchów dostaw”.

„Cyfryzacja to istotny krok w dążeniach spółki Dow do wdrożenia kompleksowej strategii zarządzania łańcuchem dostaw – mówi Kevin Nielen, dyrektor ds. logistyki w Dow Chemical. – Nasza współpraca strategiczna ze spółką FourKites pozwala nam na wdrażanie rozwiązań cyfrowych i przejście z manualnego trybu pracy na pracę sterowaną z poziomu zintegrowanej platformy technologicznej”.

FourKites Europa w liczbach

Pięć najważniejszych państw pod względem wielkości ładunków: Belgia, Francja, Niemcy, Holandia i Włochy.

Odnotowany w ostatnich 12 miesiącach 148 proc. wzrost pod względem dostaw do państw EMEA

Osiągnięty na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy 59 proc. wzrost liczby klientów z państw EMEA monitorujących ładunki

Odnotowany w ostatnich 12 miesiącach wzrost o 55 proc. pod względem liczby przewoźników z państw EMEA monitorujących dostawy

2,4 mld km monitorowanych w państwach EMEA w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Porty: na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy spółka FourKites odnotowała 15 proc. wzrost pod względem liczby monitorowanych portów w państwach EMEA. Aktualnie kontrolujemy 295 portów w tym regionie.

Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy spółka FourKites osiągnęła wzrost o 92 proc. pod względem liczby obiektów monitorowanych w państwach EMEA. Aktualnie kontrolujemy 134 000 obiektów w tym regionie.

FourKites

FourKites® jest wiodącą platformą zapewniającą widoczność łańcucha dostaw na świecie, obejmującą swoim zasięgiem transport na place składowe, do magazynów, sklepów i wiele więcej. Śledząc ponad 2,5 mln ładunków dziennie przewożonych drogą lądową, kolejową, morską i lotniczą, w tym paczek i przesyłek kurierskich, i docierając do ponad 200 krajów, FourKites łączy dane gromadzone w czasie rzeczywistym i ogromny potencjał uczenia maszynowego w celu wsparcia firm w ich drodze do cyfryzacji całego łańcucha dostaw. Ponad 1000 najbardziej uznanych na świecie marek, w tym 9 z listy 10 największych marek pakowanych produktów konsumenckich i 18 z listy 20 największych firm oferujących produkty żywnościowe i napoje, zaufało FourKites, powierzając tej firmie transformację ich działalności i stworzenie bardziej zwinnego, wydajnego i zrównoważanego łańcucha dostaw. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: https://www.fourkites.com/.

Wersja źródłowa informacji na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220616005418/en/ 

Źródło: FourKites

KONTAKT:
Scott Johnston
Dyrektor działu PR na Europę, FourKites
tel.:+31 62 147 8442
e-mail: scott.johnston@fourkites.com 

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM