Nauka i technologie

Kongres Bankowości Detalicznej 2022: około 19 milionów Polaków codziennie korzysta z aplikacji mobilnych

Dyrektor generalny Visa w Polsce poprowadził debatę wiceprezesów czołowych polskich banków poświęconą „eksplozji cyfryzacji”, która w ostatnich latach stała się doświadczeniem całego sektora i jego klientów. Z aplikacji mobilnych czy bankowości elektronicznej korzystają dziś miliony użytkowników – niezależnie od wieku, wykształcenia czy miejsca zamieszkania.

„Aby płatności mogły być wykonywane na urządzeniach mobilnych, trzeba było wprowadzić nowe technologie albo zabezpieczenia, które spowodowały, że płatności mobilne są na takim samym poziomie bezpieczeństwa, a nawet wyższym niż tradycyjne transakcje realizowane kartą płatniczą. Taką technologią jest tokenizacja, czyli możliwość zamiany wrażliwych danych karty na 16-cyfrowy numer, bezwartościowy dla osoby, która ukradnie lub zhakuje nam smartfon” – mówi Adrian Kurowski.

Ekspert przypomniał, że Kongres Bankowości Detalicznej to prestiżowe wydarzenie, na którym spotykają się przedstawiciele największych banków kształtujący biznesową agendę na przyszłość w relacjach czy to z organizacjami płatniczymi, jak Visa, czy innymi partnerami.

„Gości tu również wielu uczestników rynku finansowego, regulatorów czy instytucji, co gwarantuje merytoryczną i owocną debatę o najważniejszych wyzwaniach stojących przed polskim sektorem bankowym – także w kontekście cyfryzacji” – dodał Adrian Kurowski.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM