Biznes i finanse

W kierunku zrównoważonej Indonezji – Targi UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022 prezentują listę 500 wyróżnionych MŚP

DŻAKARTA, Indonezja, 2 grudnia 2022 r. /PRNewswire/ — PT Bank Rakyat Indonesia (BRI) Tbk (IDX: BBRI) organizuje w dniach 1-31 grudnia wirtualną wystawę UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022. Podczas tej imprezy za pośrednictwem strony www.brilianpreneur.com swoje produkty zaprezentuje 500 małych i średnich przedsiębiorstw z 22 prowincji Indonezji.

„Tegoroczna impreza ma na celu wyróżnienie MŚP, które rozpoczynają przygodę z celami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Będąc przedstawicielem na rzecz rozwoju, prowadzimy również działania edukacyjne dla naszych uczestników, dzięki czemu mogą oni zdobywać rynki światowe i inspirować innych do kreatywnego realizowania celów” – powiedział Sunarso, prezes BRI.

W 2021 roku impreza z powodzeniem pozyskała 118 kontraktów z czternastu krajów o wartości około 72 milionów dolarów.

„Liczba ta przekroczyła cel na rok 2021. Z tego względu podchodzimy z optymizmem do możliwości osiągnięcia jeszcze większego wyniku w tym roku” – dodał Sunarso.

Samo wydarzenie obejmuje sesje networkingowe i szkoleniowe, w tym warsztaty dopasowania biznesowego oraz strategii cenowej. Spotkania te mają na celu pomóc MŚP w zwiększeniu skali ich produktów, w tym na rynku międzynarodowym. Szkolenia będą prowadzone w formie talk show ze specjalnymi występami i nagrodami UMKM.

Aby wziąć udział w sesjach dopasowania biznesowego z MŚP, zainteresowani nabywcy muszą zarejestrować się online na stronie https://brilianpreneur.com/umkm.

Zrównoważone działania MŚP

W ramach możliwości zaprezentowania przez Indonezję lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej BRI współpracował z Ministerstwem Spółdzielczości i MŚP (Kemenkop UKM) i zorganizował mini-prezentację 26 małych i średnich przedsiębiorstw podczas szczytu G20 jako wstęp do wydarzenia UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022.

Czwarta edycja UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022 obejmuje sześć kategorii: Wystrój wnętrz i rzemiosło, Żywność i napoje, Akcesoria i uroda, Moda, Opieka zdrowotna / Wellness oraz Technologia cyfrowa, w których uczestniczą 262 przedsiębiorczynie oraz pięć podmiotów gospodarczych, które działają na rzecz upodmiotowienia osób niepełnosprawnych.

Niezależnie od najwyższej jakości projektów, wszystkie prezentowane produkty muszą uwzględniać zrównoważoną kreatywność w szeregu aspektów, takich jak wzmocnienie pozycji kobiet, zarządzanie odpadami i równy dostęp do możliwości.

Wśród takich innowatorów zrównoważonego produktu jest firma Arana Bike, indonezyjski producent ręcznie robionych rowerów z bambusa. Spółka ta z powodzeniem rozwinęła swoją działalność dzięki programom BRILIANPRENEUR.

„Programy takie jak webinaria z zakresu handlu elektronicznego i sesje kojarzenia przedsiębiorstw dały nam przewagę w identyfikacji potencjalnych nabywców z różnych krajów, tak aby nasze produkty mogły konkurować na rynku światowym” – powiedział Denny Hestiningrum, założyciel Arana Bike.

Chcąc wziąć udział w wirtualnej wystawie, zarejestrować się lub pobrać katalog, należy odwiedzić stronę http://brilianpreneur.com.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1959881/Cover_BrilianPreneur_1920x1080px.jpg

Źródło: PT Bank Rakyat Indonesia Tbk (BRI)

KONTAKT:

Źródło informacji: PR Newswire


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM