Biznes i finanse

Debata: „Pranie pieniędzy – jak skutecznie zwalczać przestępczość finansową”

Proceder prania pieniędzy jest mało widowiskowy. Sceny filmowe, gdzie pieniądze są pakowane do plastikowych reklamówek czy walizek nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Oszustw finansowych dokonuje się w zaciszu księgowych gabinetów, wprowadzając pieniądze z nielegalnych źródeł do obrotu bankowego w taki sposób, aby nie wzbudzały niczyjego zainteresowania. I co najważniejsze, aby postrzegane były jako źródła legalne.

Skala przestępstw finansowych wzrasta. Oszuści wykorzystują nowe technologie w obszarze płatności elektronicznych, np. świat kryptowalut czy fintechów. To instrumenty cieszące się dużą popularnością wśród grup przestępczych.

Skoro przestępcy tak dobrze poruszają się w świecie technologii, to w jaki sposób można skutecznie z nimi walczyć? Jak działać prewencyjnie i jakie stosować zasady, aby wyłapywać nielegalne procedery na początkowych etapach ich realizacji?

Naszych gości zapytaliśmy także o znaczenie przeciwdziałania praniu pieniędzy w trakcie globalnych kryzysów takich jak np. pandemia czy wojna oraz o zobowiązania wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML).

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM