Biznes i finanse

Empatia jest bardzo ważna w biznesie

Beata Drzazga pierwszą z kilku firm – BetaMed założyła w roku 2001 i rozbudowała ją do 91 filii świadczących usługi opieki długoterminowej aż w 11 województwach w Polsce. W firmie znajduje zatrudnienie ponad 3250 osób. Stworzyła miejsce, w którym chciała pokazać, jak powinno się traktować pacjentów. Wraz ze swoimi pracownikami zbudowała azyl dla ludzi cierpiących.

„Empatia jest bardzo ważna w biznesie, w mojej dziedzinie, w pracy z pacjentami, ale i wszędzie, w każdym obszarze biznesu – przekonuje Beata Drzazga, motywator, inspirator, doradca biznesowy. – Warto być człowiekiem dla drugiego człowieka, starać się zrozumieć, patrzeć, co czuje. Przedsiębiorcy mogą konkurować nie tylko produktami, ale także tym, jacy są jako ludzie – jak cenią pracowników, jak ich rozumieją” – dodaje.

Beata Drzazga jest również właścicielką i prezesem BetaMed International w Las Vegas, a jako uczestnik i współorganizator misji gospodarczych pomiędzy Nevadą a Polską, została uhonorowana tytułem Pierwszego Ambasadora Biznesu Nevady. Jest również właścicielką salonu mody Dono da Scheggia, w którym oferowane są najnowsze kolekcje ze światowych stolic mody. Jest także właścicielką Kliniki Laseroterapii Drzazga Clinic. Od roku pełni funkcję dziekana Wydziału Medycznego Akademii Górniczej w Katowicach, gdzie wykłada o komunikacji i empatii w opiece nad pacjentem.

Celem przyznawanych od 20 lat przez Prezydenta RP nagród gospodarczych jest wspieranie krajowych przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych.

„Otrzymałam setki nagród, ale ta daje mi odczucie wyjątkowego wyróżnienia. Po pierwsze jest ona przyznawana przez prezydenta, po drugie do tej kategorii wybierana jest tylko jedna osoba i po trzecie jest to nagroda dla osoby, a nie dla firmy – wylicza Beata Drzazga. – Od kilku lat moją misją jest przekonywanie innych przedsiębiorców do tego, że miarą sukcesu jest wypracowanie go z innymi, a nie ich kosztem. Namawiam wszystkich, aby nie patrzyli tylko na pieniądze, bo po drodze są przede wszystkim ludzie. Głoszę, że ważny jest szacunek, pokora i miłość do ludzi. Uważam, że największym sukcesem jest to, że odnosimy sukcesy, ale zawsze pozostajemy sobą” – podsumowuje.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM