Polityka i społeczeństwo

MFiPR: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda powołał nowego Rzecznika Funduszy Europejskich (komunikat)

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

„Na stanowisko nowego Rzecznika Funduszy Europejskich, w wyniku zewnętrznego naboru, został wybrany Tomasz Kot, osoba z wieloletnim doświadczeniem w obszarze funduszy europejskich” – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Nowo powołany Rzecznik Funduszy Europejskich Tomasz Kot powiedział PAP, że „będzie wspierał wszystkie osoby zainteresowane tematyką funduszową, w tym w szczególności beneficjentów, uczestników projektów i wnioskodawców, w kontaktach z instytucjami odpowiedzialnymi za wdrażanie funduszy europejskich”.

„Ponadto, na podstawie zasygnalizowanych w zgłoszeniach utrudnień z pozyskaniem środków europejskich oraz realizacją projektów będę przedstawiał konkretne propozycje usprawnień funkcjonowania systemu ich wdrażania – podkreślił Tomasz Kot.

Tomasz Kot jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego. W resorcie funduszy i polityki regionalnej pracuje od 2009 r. W trakcie kariery zawodowej zajmował się – na stanowiskach kierowniczych – m.in. programowaniem strategicznym, analizami i ewaluacją polityki spójności oraz negocjowaniem z Komisją Europejską kształtu perspektyw finansowych na lata 2014-20 i 2021-27. Przygotowywał też i negocjował program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ amac/


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM