Biznes i finanse

Webcast: „Jak wdrażanie standardów ESG może wspierać walkę z korupcją?”

Ostatni webcast z cyklu Eksperckich rozmów PAP na temat przeciwdziałania praniu pieniędzy. O znaczeniu standardów ESG w zwalczaniu korupcji porozmawialiśmy z Marcinem Zdrojowym, głównym ekspertem ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy w ING Hubs Poland.

ESG dotyczy działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Coraz więcej organizacji na całym świecie wdraża zasady, które mają pozwolić im rozwijać się w sposób bardziej zrównoważony i odpowiedzialny, dbając o otoczenie w którym funkcjonują. Włączanie ESG do strategii przedsiębiorstwa i przygotowywanie raportów niefinansowych wynika również z wymogów zgodności z regulacjami. 

Eksperta z ING Hubs Poland zapytaliśmy, jak wygląda wdrażanie ESG w instytucjach finansowych i w jaki sposób wiąże się to z zapobieganiem praniu pieniędzy. Porozmawialiśmy o tym, czym jest korupcja, co odróżnia ją od działań określanych jako przestępczość finansowa oraz co mogą robić instytucje finansowe, aby ograniczać nielegalne procedery?

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM