Biznes i finanse

Przebudowa DK61 Legionowo – Zegrze: Nowe możliwości i szybszy dojazd

Drako Entertainment, krakowski producent gier, ma zaszczyt poinformować o swoim debiucie na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie po zaledwie dwóch i pół roku obecności na rynku NewConnect. Spółka jest znana z wielu popularnych tytułów, wśród nich szczególnie zasłużone miejsce zajmuje „Gas Station Simulator”, który zdobył uznanie graczy na całym świecie, sprzedając ponad milion egzemplarzy.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy 4,5 km drogi krajowej nr 61 między Legionowem a rondem w Zegrzu. Wydanie decyzji umożliwia wszczęcie prac budowlanych, a także przeprowadzenie procedur odszkodowawczych dla właścicieli nieruchomości przejętych pod tę inwestycję.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na przebudowę 4,5 km drogi krajowej nr 61 między Legionowem a rondem w Zegrzu. Umożliwia to rozpoczęcie prac budowlanych oraz procedury odszkodowawczej dla właścicieli nieruchomości przejętych na realizację tej inwestycji.

Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu, poinformował o tym, że mieszkańcy aglomeracji warszawskiej nareszcie otrzymają to, na co czekali od dawna – rozbudowę drogi krajowej między Legionowem a Zegrzem. Prace w terenie już się rozpoczęły.

Po przekazaniu placu budowy, wykonawca inwestycji będzie mógł przystąpić do realizacji prac. Na wstępie wykonane zostaną rozpoznanie saperskie terenu, inwentaryzacja i zagospodarowanie geodezyjne. Następnie wybudowane będą drogi technologiczne i zaplecza wykonawcy, a także składy materiałów. Po tym kroku nastąpi wycinka drzew i krzewów oraz przygotowanie terenu do robot ziemnych.

Zmodernizowana droga krajowa nr 61 będzie miała długość 4,5 km i będzie dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Wybudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, a także sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach oraz węzeł Zegrze Południowe. Inwestycja będzie wyposażona w urządzenia zapewniające ochronę środowiska i bezpieczeństwo użytkowników drogi. Docelowo powstaną również drogi dojazdowe obsługujące teren przyległy do drogi.

Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki (lider) i TORPOL wygrało zamówienie na wykonanie inwestycji w formule Projektuj i buduj. Kontrakt o wartości prawie 195 mln zł będzie realizowany przez wymienione wyżej podmioty.

Nowy wiadukt kolejowy został wybudowany w Wieliszewie

W ramach rozbudowy DK61 Legionowo – Zegrze, przebudowano stary wiadukt kolejowy w Wieliszewie. Nowy wiadukt został wybudowany zgodnie z najnowszymi standardami i zapewnia bezpieczny ruch pociągów. Odtworzone zostały tory oraz sieci sterowania ruchem kolejowym. Ponadto zostało wykonane odwodnienie. Prace zakończyły się w październiku 2022 r. i przywrócony został ruch pociągów.

Kierowcy cieszą się z rozpoczętych prac mających na celu poprawę standardu DK61. Obecnie w realizacji jest dwujezdniowa trasa od Legionowa do Zegrza, a także 24,5 km drogi wytyczonej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Roboty budowlane trwają także na obwodnicy Pułtuska, która jest realizowana w ramach Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030. Prace te stanowią duży krok w kierunku poprawy jakości komunikacji w regionie Mazur.

Serwis PAP publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści, zgodnie z formą dostarczoną przez nadawcę. Nadawca ponosi pełną odpowiedzialność za treść komunikatu, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM