Polityka i społeczeństwo

Otwarto zmodernizowany Ośrodek Rehabilitacji w Łapach

Inwestycja została zrealizowana w ramach trzech projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Pierwsze zadanie stanowiła termomodernizacja budynku, która kosztowała ponad 1,3 mln zł, z czego ponad 1 mln zł stanowiły środki z budżetu UE.

Z kolei prace remontowe wewnątrz części rehabilitacyjnej budynku wykonano za ponad 2,6 mln zł. Również w tym wypadku większość kosztów wykonania przedsięwzięcia pokryły dotacje unijne w kwocie ponad 2 mln zł.

Placówka została także wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny za ponad 735 tys. zł. Zadanie zostało sfinansowane z funduszy europejskich w całości w ramach projektu „Wsparcie podmiotów leczniczych realizujących świadczenia z zakresu rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19 na terenie województwa podlaskiego”.

Z tych środków zostały zakupione m.in. system rehabilitacji funkcjonalnej neurologicznej, w tym: platforma stabilometryczna z oprogramowaniem, dwupłytowa platforma dynamograficzna z oprogramowaniem, platforma balansowa, zestaw osprzętu platform, także bieżnia medyczna, wioślarz z oporem wodnym, rower medyczny, stół do drenażu limfatycznego (drenaż limfatyczny ma na celu poprawienie motoryki układu chłonnego, redukować obrzęki oraz regenerować uszkodzony układ limfatyczny), urządzenie do treningu pasywnego i aktywnego kończyn górnych i dolnych oraz zrobotyzowany zestaw urządzeń rehabilitacji kończyn górnych i dolnych.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM