Polityka i społeczeństwo

Powiat białostocki/ ok. 4,5 mln zł z funduszy europejskich na e-usługi

We wtorek 13 grudnia umowy w sprawie dofinansowania e-usług w powiecie białostockim podpisali członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski, starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski i wicestarosta Roman Czepe.

„Nam, jako zarządowi województwa podlaskiego, bardzo zależy, żeby e-usługi się sprawnie rozwijały. Myślę, że jest to standard w dzisiejszych czasach. Dzięki temu petenci będą mogli załatwić wiele spraw z domów, co zaoszczędzi ich cenny czas” – powiedział cytowany w informacji UMWP Marek Malinowski.

Członek zarządu województwa przypomniał, że projekt e-usługi w urzędzie marszałkowskim jest realizowany od czterech lat, podczas których do podlaskich samorządów trafiło 55 mln zł dofinansowania.

„6 grudnia zakończył się kolejny nabór w konkursie na rozwój e-usług w podlaskich samorządach. Rozstrzygnięcie będzie w lutym 2023 roku i tutaj pula środków to 10 mln zł” – poinformował Malinowski.

Jedna z podpisanych we wtorek umów – warta ok. 2,8 mln zł, z czego ponad 2,3 mln zł z funduszy unijnych – dotyczyła digitalizacji zasobów geodezyjno-kartograficznych wydziału geodezji, katastru i nieruchomości w starostwie powiatowym w Białymstoku. Ma to poprawić jakość udostępnianych danych i usprawnić współpracę z rzeczoznawcami i geodetami.

„Te pieniądze będą bardzo dobrze skonsumowane, bo posłużą mieszkańcom powiatu białostockiego, choć nie tylko. Skorzystają z nich także architekci, rzeczoznawcy czy geodeci” – powiedział cytowany w informacji starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski.

Urząd Marszałkowski podał, że w ramach drugiej umowy, za 2,5 mln zł, z czego ponad 2,1 mln zł z unijnych funduszy, w Powiatowym Zarządzie Dróg w Białymstoku zostanie rozbudowana elektroniczna platforma wraz z katalogiem e-usług, oraz ma m.in. powstać cyfrowa ewidencja dróg.

UM wskazał, że powiat białostocki to kolejny beneficjent konkursu dotacji na e-usługi, w którym pula dofinansowania to niemal 20 mln zł. Dodał, że do tej pory umowy na ten cel podpisali przedstawiciele starostw powiatu kolneńskiego i łomżyńskiego, a także urzędów gminy Kolno, Sztabin, Łomża oraz miast Bielsk Podlaski i Łomża.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM