Nauka i technologie

Pierwsza w pełni cywilna misja obejmująca przelot wokół Księżyca na pokładzie statku kosmicznego SpaceX Starship

NOWY JORK, 15 grudnia 2022 r. /PRNewswire/ — Yusaku Maezawa (dyrektor generalny Start Today, Inc.) poinformował, że wybrano 8 członków załogi i 2 rezerwowych członków załogi, którzy wezmą udział w projekcie „dearMoon”, pierwszej w pełni cywilnej misji obejmującej przelot wokół Księżyca na pokładzie statku kosmicznego Starship, wybudowanego przez SpaceX.

W marcu 2021 roku, Maezawa ogłosił nabór na oficjalnej stronie dearMoon, zapewniając bardziej zróżnicowanej grupie utalentowanych ludzi możliwość podróży w kosmos, po czym otrzymano ponad milion zgłoszeń z 249 krajów i regionów.

Ośmioro członków załogi, którym będzie towarzyszyć Maezawa, weźmie udział w przelocie wokół Księżyca, po czym po około siedmiu dniach wrócą na Ziemię.

Członkowie załogi głównej to:

– Steve Aoki: producent muzyczny dwukrotnie nominowany do nagrody GRAMMY, artysta, projektant mody i przedsiębiorca;

– Rhiannon Adam: artystka fotograf;

– Tim Dodd: twórca treści, fotograf, kamerzysta i muzyk; gospodarz kanału YouTube pt. „Everyday Astronaut”;

– Yemi A.D.: twórca interdyscyplinarny, innowator społeczny i choreograf;

– Brendan Hall: autor filmów dokumentalnych;

– Karim Iliya: fotograf i autor filmów;

– TOP/Choi Seung Hyun: muzyk, nagradzany aktor filmowy i zapalony kolekcjoner sztuki;

– Dev D. Joshi: zawodowy aktor i influencer w mediach społecznościowych.

Są również dwie członkinie załogi rezerwowej, mianowicie Kaitlyn Farrington, snowboardzistka i złota medalistka olimpijska oraz Miyu, tancerka i choreografka z Japonii.

Maezawa spełnił swoje marzenie podróży kosmicznej, przebywając w międzynarodowej stacji Kosmicznej (ISS) w grudniu 2021 roku. Jego kolejnym wyzwaniem jest pierwsza w pełni cywilna podróż wokół Księżyca w historii ludzkości.

„Otrzymaliśmy zgłoszenia od blisko miliona osób z całego świata … [Załoga] składa się z samych fantastycznych ludzi – skomentował Maezawa. – Nie wyznaczyliśmy im żadnych konkretnych zadań, ale mam nadzieję, że każdy z członków załogi będzie świadomy odpowiedzialności wynikającej z opuszczenia Ziemi. Zyskają wiele z tego doświadczenia i mam nadzieję, że wykorzystają to, aby przysłużyć się planecie i ludzkości”.

„Cały zespół SpaceX jest podekscytowany faktem, że te niezwykłe osoby dołączą do misji dearMoon – powiedziała Jessica Jensen, wiceprezes ds. relacji i integracji z klientami SpaceX. – Z niecierpliwością czekamy na podróż tej załogi złożonej z artystów, twórców treści i sportowców z całego świata, którzy znajdą się w odległości 200 km od powierzchni Księżyca, pokonując pełną trasę wokół Srebrnego Globu przed bezpiecznym powrotem na Ziemię”.

Źródło: Start Today Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM