Biznes i finanse

Doradca kredytowy Warszawa: czy warto korzystać z jego usług przy kredytach innych niż hipoteczne?

Doradztwo kredytowe – kredyty hipoteczne

W 2022 r. zaobserwowaliśmy spadek liczby udzielonych kredytów hipotecznych. Tylko w okresie od lipca do września udzielono ich o prawie 69% mniej niż w tym samym czasie w roku 2021. Ponadto po raz pierwszy od 2012 r. widać przełamanie wzrostowego średniej wysokości zaciąganego kredytu hipotecznego. W III kwartale 2022 r. było to niecałe 330000 zł.

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoterminowe zaciągnięte w celu sfinansowania zakupu nieruchomości lub jej remontu. Cechą charakterystyczną jest w tym przypadku hipoteka (zabezpieczenie w postaci nieruchomości) ustanowiona na rzecz banku udzielającego kredytu.

W Polsce do kredytów hipotecznych zaliczamy:

  • kredyt mieszkaniowy,
  • pożyczkę hipoteczną,
  • kredyt budowlano-hipoteczny,
  • kredyt konsolidacyjny.

Decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego nikt nie podejmuje z dnia na dzień, raczej ze spokojną głową. Nic w tym dziwnego. Pomoc doświadczonego specjalisty może okazać się nieoceniona, a nawet niezbędna. Fachowe porady z pewnością rozwieją wiele wątpliwości i przyspieszą cały proces.

Ile kosztuje doradca kredytowy?

Warto podkreślić, że korzystanie z usług doradcy kredytowego jest bezpłatne. Nie oznacza to jednak, że taka osoba wykonuje swoją pracę zupełnie za darmo. Gratyfikację finansową wypłaca bank, w którym kredyt zostanie zrealizowany.

Szukasz sprawdzonych informacji o kredytach hipotecznych i innych formach finansowania? Michał Dawidowicz ma za sobą aż 11 lat doświadczenia i ponad 1000 zrealizowanych transakcji, jest doradcą kredytowym w Warszawie prowadzącym blogkredytowy.pl.

Doradztwo kredytów hipotecznych i nie tylko – jak przebiega współpraca?

Formalności związane z zaciąganiem kredytu mogą wydawać się skomplikowane, zwłaszcza dla osób nieposiadających odpowiedniej wiedzy w dziedzinie finansów. Z kolei brak stosownego rozeznania może doprowadzić do podjęcia niewłaściwych decyzji. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem – w dodatku całkowicie bezpłatnym – jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego doradcy.

Zastanawiasz się, jak krok po kroku przebiega taka współpraca? Na pierwszym spotkaniu doradca przeprowadza analizę sytuacji finansowej oraz dokonuje wstępnej oceny zdolności kredytowej klienta. Przedstawia również listę dokumentów, które będą niezbędne przy składaniu wniosku kredytowego.

Kolejnym etapem jest zebranie dostępnych na rynku ofert kredytowych i wybranie tych, które najlepiej odpowiadają oczekiwaniom i możliwościom klienta. Po zestawieniu plusów i mankamentów każdej opcji klient samodzielnie wybiera tę najkorzystniejszą.

Następny krok to pomoc w wypełnieniu wniosku kredytowego i złożenie kompletnej dokumentacji w banku. Po pozytywnym rozpatrzeniu pozostaje jedynie podpisanie umowy kredytowej.

Sposób na korzystną ofertę kredytu – skorzystaj z usług profesjonalnego doradcy

Z pewnością wiele osób podejmujących decyzję o zaciągnięciu kredytu zastanawia się, jak uzyskać najkorzystniejszą ofertę. Panuje przekonanie, że udając się bezpośrednio do producenta czy usługodawcy – a w tym przypadku do banku – poniesiemy najniższe koszty. Czy takie twierdzenie jest prawdziwe? Niekoniecznie.

Instytucjom bankowym opłaca się proponowanie zniżek swoim pośrednikom. Partnerzy biznesowi dostarczają nowych klientów, a co za tym idzie – wielu transakcji, których łączna wartość znacznie przekracza pojedynczą sprzedaż konsumencką. Dzięki temu konsument ma możliwość uzyskania takich samych lub lepszych warunków kredytowych, aniżeli te, które otrzymałby bezpośrednio w banku.

Źródło informacji: Blog Kredytowy

 


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM