Nabór do VI rundy Startup Heroes trwał do 31 października 2022r. W tym czasie wpłynęło ponad 270 wniosków. Po ocenie formalnej i merytorycznej do następnego etapu (Panel Ekspertów) dostało się 50 wniosków.
Panel Ekspertów, który odbył się w grudniu wyłonił 22 najlepsze pomysły, które trafiły do inkubacji w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku (7) i Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego (15).
Wniosek do projektu Startup Heroes mogła złożyć każda osoba fizyczna lub zespół osób składający się z osób fizycznych, która/które zgłosiły w trakcie naboru pomysł na innowacyjny biznes, wpisujący się w branże: ICT, ekoenergetyka, zdrowa żywność. Zgłaszane pomysły biznesowe musiały posiadać charakter innowacji na poziomie co najmniej krajowym.
29 grudnia 2022 r. odbyło się podpisanie umów inkubacji. Po podpisaniu umów rozpoczął się proces inkubacji. W PNT w Ełku zaczęło inkubację 7 firm, każda z nich otrzymała wsparcie w postaci pomocy de minimis o wartości ok. 94 000 zł.
Przykładowe rodzaje wsparcia w projekcie:
– powierzchnie biurowe (coworking),
– warsztaty i szkolenia z zakresu wystąpień publicznych,
– doradztwo księgowe, prawne, podatkowe,
– podstawowe wsparcie marketingowe, portfolio,
– szkolenia pitchingowe.
Oferowane jest również wsparcie:
– techniczne, technologiczne, inżynierskie, informatyczne, wzornicze,
– w obszarze zarządzania i przedsiębiorczości pod kątem rozwijanego pomysłu.
– dot. analiz potrzeb klienta.
– dot. projektowania graficznego, tworzenia nazw i znaków firmowych.
– w obszarze ochrony praw własności przemysłowej.
Wszystko pod opieką indywidualnego menagera inkubacji.
Jak przebiega inkubacja?
• Inkubacja to okres intensywnej pracy nad rozwinięciem swojego pomysłu do fazy MVP.
• W trakcie inkubacji startup bierze udział w szkoleniach i warsztatach oraz korzysta z doradztwa księgowego, prawnego, patentowego i podatkowego.
• Każdy z uczestników inkubacji otrzyma wsparcie rozwoju projektu za pomocą kompleksowego programu inkubacji przygotowującego firmy typu startup do wejścia na rynek.
Po zakończonym procesie, Manager Inkubacji przygotuje raport z inkubacji. Raport ten jest zapisem historii rozwoju startupu od rozpoczęcia inkubacji do jej końca oraz postępów, jakie zostały wykonane przez zespół.
Każdy startup, który ukończy inkubacje w PNT w Ełku staje przed szansą pozyskania miliona złotych z PARP na dalszy rozwój innowacyjnego pomysłu.
Startupy, które inkubują się w PNT w Ełku:
1. WODA Sp. z o.o. – Bioreaktor Algator – domowe urządzenie do hodowli alg. Algator pozwala samodzielnie hodować algi w domu, na własny użytek.
2. ESTATOCRM Sp. z o.o. – Estato.pl to narzędzie usprawniające zarządzanie pośrednictwem nieruchomościami i działanie polskich agencji nieruchomości, o rozszerzonych możliwościach analizy rynku, poprzez autorskie algorytmy sztucznej inteligencji, pozwalające oszacować wartość nieruchomości i dopasować ofertę do nabywcy.
3. CONNECT IQ Sp. z o.o. – Przedmiotem pomysłu jest system do monitorowania i predykcji zdarzeń (dalej System lub Produkt) na maszynach i liniach technologicznych zlokalizowanych w przedsiębiorstwach produkcyjnych (dalej Fabryka).
4. INFOMAP Sp. z o.o. – Pomysł polega na stworzeniu uniwersalnej mobilnej aplikacji dla geodetów, która umożliwi wykorzystanie potencjału smartfonów podczas codziennej pracy w terenie.
5. UHURA BIONICS Sp. z o.o. – Projekt polega na stworzeniu sztucznej, bionicznej krtani dla osób z uszkodzonym głosem. Urządzenie przyjmie postać eleganckiej opaski na szyję połączonej z pierścieniem w roli kontrolera oraz kompaktowego wzmacniacza głośnikowego.
6. GOOD SPIRITS COMPANY Sp. z o.o. – Polskie Naturalne Napoje Bezalkoholowe. Celem jest wyprodukowanie po raz pierwszy w zrównoważony sposób naturalnego napoju bezalkoholowego (0%) bez cukru w Polsce, a docelowo zmiana nawyków społecznych związanych z piciem alkoholu przez Polaków.
7. WORKATIONSPOT Sp. z o.o. – Pomysł biznesowy to stworzenie Integratora: platformy rezerwacyjnej online, integrującej certyfikowane, dedykowane workation miejsca turystyczne o podwyższonym standardzie w całej Polsce oraz integrującej grupę osób, dla których workation to pewien styl życia.
Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl