Nauka i technologie

SmartBear podkreśla swoje zobowiązanie na rzecz wrocławskiej społeczności, prezentując nowe – teraz dwukrotnie większe – biuro w Polsce

SOMERVILLE, Massachusetts i WROCŁAW, Polska — (BUSINESS WIRE) – SmartBear, należący do czołowych dostawców narzędzi programistycznych i rozwiązań z zakresu widoczności, zaprezentował wczoraj swoje nowe biuro we Wrocławiu w ramach dnia otwartego i uroczystości przecięcia wstęgi w celu inauguracji nowej przestrzeni biurowej firmy, mieszczącej się w kompleksie Business Garden przy ulicy Legnickiej 48E 54-202. W celu wsparcia kultury korporacyjnej oraz współpracy ponad 150 pracowników zatrudnionych we Wrocławiu firma SmartBear dwukrotnie powiększyła swoje biuro, które rozciąga się obecnie na powierzchni 21 km2. Firma SmartBear jest zaangażowana na rzecz wrocławskiej społeczności poprzez rekrutację, szkolenia i mentoring początkujących programistów oraz przyciąganie utalentowanych pracowników technicznych do firmowego centrum nauki i doskonałości.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230215005302/pl/ 

„Mamy przyjemność zaprezentować nowe, piękne biuro we Wrocławiu, które zostało zaprojektowane z myślą o poprawie jakości życia naszych pracowników w przestrzeni umożliwiającej im osiąganie sukcesów osobistych i zawodowych – powiedział Dan Faulkner, dyrektor ds. produktu w SmartBear. – Nasze biuro w Polsce stanowi obecnie centrum prawdziwych doświadczeń programistycznych, przygotowujące inżynierów i umożliwiające im zyskanie pewności siebie oraz praktycznych umiejętności niezbędnych do pomyślnej kariery w dziedzinie programowania. Ogromnie cieszymy się na myśl o dołączeniu nowego pokolenia programistów do zespołu SmartBear w naszym biurze w Polsce” – dodaje.

Podczas uroczystości przemawiał Mateusz Jarzombek, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). Wśród gości specjalnych znaleźli się także przedstawiciele Vastint Poland oraz lokalnych organizacji: Just Join IT, Design Mentorship i Wroclaw JUG Meetup, a także Geek Girls Carrots. Podczas zwiedzania biura odsłonięto również mural sporządzony przez miejscowego artystę, Kamila Tobiasza. W nowym biurze znajduje się strefa gier, pokój przeznaczony dla matek oraz duże pomieszczenia służące do prowadzenia szkoleń i odbywania spotkań.

„Silniej zaznaczona obecność SmartBear w naszym ekosystemie biznesowym jest niewątpliwie obiecująca – powiedział Mateusz Jarzombek, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w ARAW. – Wierzymy, że firma szybko zwiększy swoją rolę jako istotny element DNA lokalnej społeczności i wzmocni pozycję Wrocławia jako ośrodka technologicznego uznanego i cenionego na arenie międzynarodowej” – dodaje.

W zeszłym tygodniu polskie biuro firmy powitało uczestników nowej inicjatywy SmartBear Developer Academy, rozpoczynających 12-tygodniowy płatny program szkoleń obejmujący kursy stacjonarne, zdalne i praktyczne zaprojektowane z myślą o rozwoju ścieżki kariery w dziedzinie programowania w SmartBear. Ten debiutujący program jest pierwszym z wielu planowanych przez firmę w celu ułatwienia rozwoju kariery programistom z całego świata.

We Wrocławiu mieści się wiele wyższych uczelni i instytucji edukacyjnych, jednak region nie oferuje programistom wielu możliwości. W zeszłym roku firma SmartBear uruchomiła pierwszy firmowy program staży w dziedzinie projektowania interfejsów użytkownika, wybierając cztery absolwentki studiów magisterskich, z których wszystkie znalazły zatrudnienie na pełnym etacie na stanowiskach Associate UX Designer w SmartBear. W dowód uznania wysiłków w zakresie mentoringu Kama Jania, dyrektor ds. projektowania interfejsów użytkownika w SmartBear, znalazła się niedawno w gronie finalistów, nagród kampanii Female Frontier Awards w kategorii Mentorki Roku. SmartBear finansuje również prace studentów Politechniki Wrocławskiej prowadzone w zakresie projektów programistycznych zgodnie z wytycznymi firmy.

Firma SmartBear jest zaangażowana na rzecz realizacji globalnych celów w zakresie ochrony środowiska, kwestii społecznych i ładu korporacyjnego (ang. ESG), a w 2022 r. zrealizowała wiele z nich, w tym w zakresie rocznych pomiarów i wyznaczenia celów redukcji emisji dwutlenku węgla. Biura firmy na całym świecie uczestniczą w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. Niedawno pracownicy SmartBear w Polsce wzięli udział w akcji sprzątania lokalnego parku oraz w biegu branży IT („Run for IT”).

Firma rozbudowała niedawno swoją siedzibę w Somerville, Massachusetts, oraz biuro w Bath (Wielka Brytania). Na 2023 rok zaplanowano rozbudowę kolejnych przestrzeni biurowych firmy na całym świecie, która nieustannie powiększa skalę oraz zasięg prowadzonej działalności.

SmartBear prowadzi rekrutację we Wrocławiu oraz innych lokalizacjach na całym świecie. Aby zobaczyć aktualne oferty pracy, odwiedź stronę: https://smartbear.com/company/careers/ 

Informacje o SmartBear

SmartBear dostarcza gamę zaufanych narzędzi zapewniających zespołom programistycznym z całego świata widoczność w zakresie kompleksowego poziomu jakości za pomocą zarządzania testami i automatyzacji testów, cyklu życia rozwoju API oraz stabilności aplikacji, gwarantując, że każda kolejna wersja oprogramowania będzie lepsza od poprzedniej. Do grona uhonorowanych nagrodami narzędzi należą między innymi SwaggerHub, TestComplete, BugSnag, ReadyAPI, Zephyr oraz PactFlow. Z rozwiązań SmartBear korzysta ponad 16 milionów programistów, testerów i inżynierów oprogramowania w ponad 32 tys. organizacji – w tym w innowacyjnych firmach takich jak Adobe, JetBlue, FedEx i Microsoft. Dzięki aktywnej społeczności opartej na bezpośredniej komunikacji wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów, przyczyniając się do doskonalenia świata opartego na technologii. Firma SmartBear wykazuje zaangażowanie na rzecz etycznych praktyk korporacyjnych oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając pozytywny wkład we wszystkie społeczności, w których prowadzi działalność. Dowiedz się więcej na stronie smartbear.com lub obserwuj nas w serwisach LinkedIn, Twitter lub Facebook.Wszystkie znaki towarowe zastrzeżone.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230215005302/pl/ 

Źródło: SmartBear

KONTAKT:

Tracy Wemett

BroadPR

tel. +1-617-868-5031

e-mail: tracy@broadpr.com 

Źródło informacji: Business Wire

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM