Polityka i społeczeństwo

Cyfryzacja KPRM: Nowe Możliwości dzięki Radzie do Spraw Cyfryzacji

7. stowarzyszenia, fundacje lub inne organizacje, które prowadzą działalność na rzecz informatyzacji, łączności lub rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Rada do Spraw Cyfryzacji – nabór kandydatów

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłasza nabór kandydatów na członków Rady do Spraw Cyfryzacji piątej kadencji. Termin zgłoszeń od 17 do 31 marca 2023 r.

Rada do Spraw Cyfryzacji jest powoływanym na dwuletnią kadencję organem opiniodawczo-doradczym działającym przy ministrze właściwym do spraw informatyzacji. Będzie składać się z 15-20 członków.

Zadania Rady obejmują m.in. opiniowanie dokumentów i projektów aktów prawnych dotyczących spraw informatyzacji, łączności lub rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Kandydatów na członków Rady mogą rekomendować:

  • Ministrowie
  • Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych
  • Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
  • Współprzewodniczący ze strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
  • Podmioty prowadzące badania naukowe lub prace rozwojowe w zakresie informatyki lub łączności
  • Izby gospodarcze reprezentujące przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie gospodarki elektronicznej, komunikacji, mediów, wytwarzania sprzętu informatycznego, oprogramowania lub świadczenia usług informatycznych
  • Stowarzyszenia, fundacje lub inne organizacje, które prowadzą działalność na rzecz informatyzacji, łączności lub rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Zainteresowanych kandydatów do Rady do Spraw Cyfryzacji zapraszamy do złożenia aplikacji w wyznaczonym terminie. Praca w Radzie to szansa na wykorzystanie swoich kompetencji i doświadczenia w dziedzinie informatyzacji i łączności.

Rada do spraw Cyfryzacji

Rada do Spraw Cyfryzacji (RdC) została powołana w celu wspierania wdrażania polityki cyfrowej państwa oraz wykorzystania potencjału cyfryzacji w rozwoju społecznym i gospodarczym Polski. RdC powołana została przez Prezesa Rady Ministrów – Ministra Cyfryzacji, który jest jej przewodniczącym.

Rada składa się z przedstawicieli organów władzy publicznej, przedstawicieli przedsiębiorstw, reprezentujących różne branże, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych. RdC zajmuje się m.in.:

  • analizowaniem i opiniowaniem projektów ustaw, aktów wykonawczych i dokumentów strategii cyfrowej państwa
  • wskazywaniem kierunków realizacji polityki cyfrowej państwa
  • analizą kierunków i trendów w zakresie cyfryzacji
  • prowadzeniem działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do obywateli

Kontakt z Radą możliwy jest za pośrednictwem:

e-mail: RdC@mc.gov.pl

Więcej informacji o działalności Rady można znaleźć na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rada-do-spraw-cyfryzacji

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ amac/

Rada do Spraw Cyfryzacji to ważny partner w realizacji polityki cyfrowej państwa. Wszystkim zainteresowanym jej działalnością zachęcam do monitorowania komunikatów publikowanych przez Radę oraz do odwiedzania jej strony internetowej.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM