Polityka i społeczeństwo

Łódzkie na plusie: Dodatkowe wsparcie dzięki Pomocy Technicznej

Łódzkie otrzyma dodatkową pomoc techniczną, aby wspierać wdrożenie środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji – oświadczyła Angela Martinez Sarasola z dyrekcji generalnej ds. polityki regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

Komitet Monitorujący Funduszy Europejskich dla Łodzi zebrał się po raz pierwszy, by omówić wykorzystanie unijnych środków w regionie. Na spotkaniu uczestniczyła Angela Martinez Sarasola, przedstawicielka dyrekcji generalnej ds. polityki regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

„To pierwszy Komitet Monitorujący, w którym biorę udział w Polsce dlatego jestem zaszczycona tym faktem. Tym bardziej, że łódzkie będzie realizować program, który jest świetnie przygotowany, zrównoważony, uwzględniając nawet kryteria kontaktów międzynarodowych” – powiedziała cytowana w komunikacie Sarasola.

Komisarz Unii Europejskiej ds. Klimatu, i Łódzkie, Frans Timmermans, poinformował, że województwo łódzkie jest jednym z sześciu regionów w całej Europie, które zyskały wsparcie w postaci Pomocy Technicznej. Ma to zapewnić szybkie i skuteczne wdrożenie środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz ułatwić przejście do neutralności klimatycznej.

Sarasola wyjaśniła, że województwo łódzkie jest jednym z sześciu regionów w Europie, które otrzymają specjalne wsparcie w ramach Pomocy Technicznej. Ma to pomóc w szybszym przystosowaniu się do zmieniających się warunków klimatycznych oraz wykorzystaniu środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Frans Timmermans, Komisarz Unii Europejskiej ds. Klimatu, potwierdził, że województwo łódzkie będzie jednym z sześciu regionów w całej Europie, które otrzymają wyjątkowe wsparcie w postaci Pomocy Technicznej. Wsparcie to ma na celu przyspieszenie przystosowania się do wymogów związanych z neutralnością klimatyczną oraz zapewnić dostęp do środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Województwo łódzkie w aktualnej perspektywie finansowej ma możliwość skorzystania z kwoty 2 mld 746 mln euro. Z tej kwoty 1,7 mld euro stanowić będzie Fundusz Rozwoju Regionalnego, który zostanie przeznaczony na tzw. działania twarde, w tym inwestycje w transport, infrastrukturę zdrowotną i kulturalną, a także wsparcie dla przedsiębiorców. Dodatkowo, 658 mln euro przeznaczone zostanie dla Funduszu Społecznego Plus na tzw. działania miękkie, w tym wsparcie społeczne, szkolenia dla pracowników i przekwalifikowanie, a także stypendia dla studentów. Ponadto, 369,5 mln euro przeznaczone zostanie na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM