Polityka i społeczeństwo

Globalny biznes – Impactandrsquo;23 startuje w Poznaniu

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób Poznań staje się wiodącym centrum biznesu i technologii? Już 10 maja możesz być świadkiem dyskusji na temat odpowiedzialnego biznesu, potrzeb świata, technologii, ekonomii i polityki. Bądź częścią jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, odwiedzając Poznań. Zaglądnij na agendę, aby dowiedzieć się więcej!

Konferencja „Gospodarka i społeczeństwo” odbędzie się w dwóch intensywnych dniach, podczas których będzie można wziąć udział w 8 różnych wydarzeniach, wśród których znajdą się warsztaty, spotkania biznesowe, konkursy dla startupów i wystąpienia dotyczące gospodarki i potrzeb społecznych. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić 23 ścieżki tematyczne, wysłuchać ponad 70 godzin agendowych oraz 200 prelekcji i dyskusji, które pomogą im spojrzeć na zagadnienia z różnych perspektyw – światopoglądowych, marketingowych i technologicznych.

Podczas Impact’23 będziemy dyskutować o najnowszych badaniach socjologicznych, marketingowych oraz potrzebach współczesnego świata. Będziemy poszukiwać nowych możliwości i metod, które pomogą w realizacji celów biznesowych, ale także w poprawieniu jakości życia ludzi na całym świecie. Uczestnicy będą szukać wspólnych rozwiązań, aby zarówno zapewnić ochronę środowiska naturalnego, jak i zbudować lepsze relacje społeczne.

Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, te osoby są w stanie zainspirować, zmotywować i wywołać refleksję. Dlatego warto wybrać się na konferencję IAM, by posłuchać tych, którzy mają najwięcej do powiedzenia.

IAM to jedyna okazja, by spotkać i porozmawiać z najlepszymi, zdobywać wiedzę i obserwować jak przywódcy myślą i działają. Tutaj, w jednym miejscu, można zasięgnąć wiedzy od najlepszych w swojej dziedzinie i uczyć się od nich.

Jeśli szukasz bodźca, inspiracji lub nowych pomysłów, to IAM jest idealnym miejscem, by je znaleźć. Przyjedź i posłuchaj najlepszych, by zdobyć wiedzę, wsparcie i pomysły, które Cię zainspirują.

IAM to jedyna okazja, by spotkać i porozmawiać z najlepszymi w swojej dziedzinie. Ponad 600 speakerów przyjeżdża do stolicy Wielkopolski, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ci top of the top – najlepsi, najbardziej znani – mają wyjątkową wiedzę, osobowość i bezkompromisowe poglądy.

Dzięki swoim wystąpieniom wywołują refleksję i inspirowanie. Jeśli szukasz nowych pomysłów, inspiracji lub bodźców, to IAM jest idealnym miejscem, by je znaleźć. Przyjedź posłuchać tych, którzy mają najwięcej do powiedzenia – zdobędziesz wiedzę, wsparcie i pomysły, które Cię zainspirują.

Natalie Portman to nie tylko sławna aktorka – to także scenarzystka, reżyserka, matka, feministka, ekolożka i walcząca o równouprawnienie w świecie filmów i poprawę warunków klimatycznych na świecie. Otrzymała Oscara za swoją rolę w filmie „Czarny Łabędź”, a także za drugoplanową rolę w „Bliżej”. Jest również znana z takich filmów jak „Gwiezdne Wojny” czy „Leona Zawodowca”. Natalie jest również aktywistką i weganką, a jej dziełem jest książka dla dzieci, w której pokazuje stare motywy i mity w nowym świetle.

Valerie Jarrett, doradczyni Baracka Obamy w latach 2009-2017 i najdłużej urzędująca na tym stanowisku polityczka, opowie o swoich doświadczeniach związanych z konsekwentnym realizowaniem swoich planów i pasji oraz trudnościami wynikającymi z jej pochodzenia. Obecnie jest ona szefową fundacji Obamów, a prywatnie przyjaciółką pary. Ponadto pełni funkcję prezeski Zarządu Civic Nation oraz współprzewodniczącej The United State of Women.

Impact’23 zaprosił również Nassima Nicholasa Taleba, autora zbioru esejów „Incerto” (w tym „Czarny łabędź”, „Zwiedzeni przez przypadek”, „Antykruchość” i „Na własne ryzyko”). Jego specjalistyczna wiedza w dziedzinach takich jak matematyka, fizyka, medycyna, ekonomia i sprawy międzynarodowe stanowi solidne podstawy dla jego filozoficznych i etycznych rozważań. Nassim Nicholas Taleb zajmuje się także zagadnieniami związanymi z ryzykiem i wszystkim, co wprowadza chaos, zamieszanie i niepewność do naszego świata.

W międzynarodowym kongresie, który odbędzie się w Poznań Congress Centre, pojawi się Sophia Kianni. Jest ona założycielką i dyrektorką wykonawczą Climate Cardinals, organizacji non-profit, która zrzesza ponad 8000 wolontariuszy z 40 krajów, w celu wspierania edukacji na temat zmian klimatu. Jako najmłodsza członkini inauguracyjnej Młodzieżowej Grupy Doradczej ONZ ds. zmian klimatu, Sophia Kianni będzie reprezentować Stany Zjednoczone podczas tego wydarzenia.

Kongres, który odbędzie się w Poznań Congress Centre, dotyczyć będzie różnych tematów, w tym marketingu, ekologii, archeologii i nieprzewidywalnych wyników zmian klimatu. Wydarzenie to będzie okazją do wymiany myśli i doświadczeń między uczestnikami z całego świata, a także do omówienia najnowszych trendów i zachowań w zakresie ochrony środowiska.

Uczestnicy Impact’23 będą miały okazję wysłuchać wykładu Raji Rajamannara, globalnego dyrektora marketingu i komunikacji w Mastercard. Od 9 lat Rajamannar zarządza ewolucją identyfikacji marki, dzięki czemu dżingiel dźwiękowy kojarzony z logo kart jest rozpoznawalny na całym świecie. Ma on 30-letnie doświadczenie w branży oraz jest autorem bestsellera Wall Street Journal “Quantum Marketing: Mastering the New Marketing Mindset for Tomorrow’s Consumers”, który został przetłumaczony na dziewięć języków. Kongres Impact’23 to wyjątkowa okazja do poznania metod zarządzania marką zgodnych z nowoczesnymi technologiami.

Kongres będzie mile widzianą okazją do wysłuchania wykładu Adama Tooze’a, wybitnego myśliciela, który wykorzystuje swoją wiedzę historyczną, aby wyciągnąć wnioski i przedstawić alternatywne podejście do obecnej sytuacji społeczno-polityczno-ekonomicznej świata. Jego zakres tematyczny obejmuje historię XX wieku oraz współczesną, a jego wiedza stanowi cenne źródło wiedzy dla wszystkich. Tooze jest profesorem na Uniwersytecie Columbia, a jego wykład będzie ciekawym uzupełnieniem kongresu.

Czy współczesny świat może skorzystać z archeologii? Przekonaj się o tym, biorąc udział w wykładzie i spotkaniu z cenionym archeologiem Davidem Wengrowem. Badania, które prowadził on na terenie Afryki i Bliskiego Wschodu, są teraz pretekstem do dyskusji o najważniejszych aspektach historii i kultury ludzkiej, zmianach społecznych i nierównościach. Przyjdź i dowiedz się więcej!

Pierwszy dzień kongresu to spotkanie europejskich i polskich biznesowych czołówek. Wśród nich znajdą się prezesi największych firm na polskim i europejskim rynku. Prezesi firm takich jak: PZU, PKN Orlen, KGHM, Orange, Tauron, PGE, Polkomtel, PGNiG, Lotos, Bank Pekao, Bank Millennium, Energa i wielu innych.

Postęp i innowacje na europejskim i polskim rynku

W trakcie kongresu europejscy i polscy przedstawiciele biznesu będą dyskutować o postępie i innowacjach na europejskim i polskim rynku. Przedstawiciele firm będą prezentować swoje pomysły na rozwój i innowacje w ich branżach. Omówią także wyzwania, jakie napotykają w procesie tworzenia i wdrażania nowych technologii.

Europejska i polska czołówka biznesowa

W tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele polskich władz, w tym premier Mateusz Morawiecki, Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii oraz Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Kongres rozpocznie się od spotkania europejskich i polskich biznesowych czołówek. Wśród zaproszonych znajdą się prezesi najważniejszych firm na polskim i europejskim rynku, w tym PZU, PKN Orlen, KGHM, Orange, Tauron, PGE, Polkomtel, PGNiG, Lotos, Bank Pekao, Bank Millennium, Energa i wiele innych.

Poza przedstawicielami wielkich firm, na Poznań Congress Centre zawitają również przedstawiciele instytucji publicznych, takich jak banki, agendy i dyrekcje rządowe, a także organizacje charytatywne i pozarządowe.

Na kongresie pojawią się również wybitni przedstawiciele polskiego świata nauki. Będą to m.in. prof. Magdalena Fikus, fizyk cząsteczkowy, dr hab. Jacek Kotowicz, paleontolog oraz prof. Jolanta Szymańska, biolog molekularny.

Kongresowi będzie towarzyszyć szeroki wachlarz tematów i dyscyplin, które prezentować będą polscy specjaliści. Wśród nich znajdą się prof. Maria Janion, historyczka literatury, prof. Wojciech Rojek, socjolog, czy filozofka prof. Anna Zalewska.

Pierwszymi wystąpieniami na Impact’23 będą wystąpienia wybitnych prelegentów, którzy nakreślą główny kierunek dyskusji.

Pierwszym krokiem do poznania pełnej listy prelegentów Impact’23 jest przejrzenie ich biogramów. Znajdziecie je tutaj.

Agenda Impact’23 na pewno zaskoczy wszystkich uczestników. Tematy dyskusji będą dotyczyć m.in. współczesnej technologii, sztucznej inteligencji, zmian, jakie wywołała pandemia, a także zasad odpowiedzialnego biznesu. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Impact’23 to wyjątkowe wydarzenie, w którym wybitni prelegenci, eksperci i przedstawiciele biznesu będą dyskutować o najważniejszych tematach związanych z przyszłością biznesu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą prelegentów tutaj.

Impact’23 to wyjątkowe spotkanie, na którym uczestnicy będą dyskutować o biznesie przyszłości, a szeroki zakres tematów, które będą poruszone został uwzględniony w agendzie wydarzenia. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Impact’23 to spotkanie prelegentów, ekspertów i przedstawicieli biznesu, którzy dyskutować będą o tematach przyszłości biznesu. Przejrzyjcie biogramy prelegentów i dowiedzcie się więcej o ich doświadczeniu i wiedzy tutaj.

Wśród szerokiego wyboru ścieżek tematycznych, nasza oferta obejmuje między innymi zdrowie, bezpieczeństwo cyfrowe i obronę, sztukę i kulturę, marketing sportowy, technologię wytwarzania zdrowej żywności, mobilność, energię, ekologię, przyszłość cyfrową oraz przemysł z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Ścieżka dotycząca Digital Future koncentruje się na zaufaniu w erze cyfrowej oraz przygotowaniu na cyberwstrząsy. Przewidujemy, że uczestnicy będą rozważać, w jaki sposób można wykorzystać nowe technologie do tworzenia bardziej sprawiedliwych społeczeństw i jak chronić prawa człowieka.

Ścieżka Industry 5.0 skupia się na wyzwaniach, które niesie za sobą automatyzacja pracy. Uczestnicy będą dyskutować o korzyściach i zagrożeniach związanych z sztuczną inteligencją oraz potrzebie wykorzystania szans dotyczących niezbędnych reform ekologicznych.

Korzystanie z sztucznej inteligencji w kontekście rozwoju społeczeństwa czyni nasz świat coraz bardziej złożonym. W jaki sposób AI zjednoczy społeczeństwa na całym świecie, a w jaki sposób wywoła bolesne podziały? Jak będzie wyglądać świat za kilkadziesiąt lat? Uczestnicy ścieżki Future Societes poszukują odpowiedzi na te i inne pytania, koncentrując się także na omówieniu innowacji, które wspierają integrację osób z niepełnosprawnościami.

Kongres skupi się na poszukiwaniu rozwiązań w zakresie ekologii, ponownego obiegu, odnawialnych źródeł energii i uniwersalnego projektowania i wykorzystywania surowców. Ważnym tematem będzie również zrównoważony transport, recykling i upcykling mody, a także tworzenie zrównoważonych miast, w których komfort życia i gospodarka idą w parze z potrzebami mieszkańców.

1. Rozmowy dotyczyć będą również szeroko pojętego zdrowia psychicznego, a także wyzwań związanych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii w medycynie oraz wzmacniania wzajemnych relacji pacjentów i lekarzy.

2. Impact’23 to doskonała okazja do poznania nowych ludzi, a także konkretnych korzyści: warsztaty Impact Academy dla wolontariuszy oraz Impact Arena i konkurs dla startupów z Polski na produkty i usługi odpowiadające na potrzeby społeczeństwa.

3. Uczestnicy Impact’23 będą mieli okazję do udziału w wystawach, koncertach, koktajlach i wyścigu Impact Run.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM