Wiadomości Polska Polityka i społeczeństwo Postquant – Nowe Możliwości Dofinansowania z Programu Szybka Ścieżka MFiPR
Polityka i społeczeństwo

Postquant – Nowe Możliwości Dofinansowania z Programu Szybka Ścieżka MFiPR

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje, że wnioski 25 firm zostały skierowane do ponownej oceny w ramach konkursu Szybka Ścieżka. Wyniki tej oceny zostaną ogłoszone do 15 maja br. MFPiPR przypomina, że wszelkie informacje na temat konkursu i jego wyników są dostępne na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeprowadziło kontrolę doraźną w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 w zakresie prawidłowości wdrożenia konkursu Szybka Ścieżka – Innowacje cyfrowe (nr 1/1.1.1/2022). Kontrola miała miejsce od 1 marca 2023 r. do 28 kwietnia 2023 r.

Za nieprzyznane dofinansowanie odpowiedzialnych będzie kontrolować Komitet Odpowiedzialności.

W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości 5 firm nie otrzyma dofinansowania.

85 projektów zostało zweryfikowanych pozytywnie, bez wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości.

25 projektów zostanie poddanych dalszej ocenie przez zewnętrznych ekspertów branżowych do 15 maja 2023 r.

Dwa projekty nie będą uwzględnione w wyniku wcześniejszej rezygnacji wnioskodawców.

Środki pozostałe po kontroli projektów w Szybkiej Ścieżce Innowacji Cyfrowej zostaną przeznaczone m.in. na Fundusz Wsparcia Płynności MSP, który ma na celu zmniejszenie wpływu pandemii COVID-19 na przedsiębiorców z sektora MŚP.

Komitet Odpowiedzialności będzie odpowiedzialny za weryfikację nieprzyznanego dofinansowania.

W związku z rosyjską agresją wobec Ukrainy, Fundusz Przeciwdziałania Skutkom Agresji Rosyjskiej (FPSAR) oferuje wsparcie w postaci pożyczek do 1 mln zł (lub 1,5 mln zł w przypadku realizacji celów związanych z przejściem na gospodarkę niskoemisyjną), bez odsetek, z możliwą karencją w spłacie. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć wsparcie na rachunki za energię, wynagrodzenia, podatki, składki zdrowotne i ubezpieczeniowe, zatowarowanie, półprodukty, inwestycje (do 40 proc. pożyczki) oraz inne niezbędne wydatki.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version