Biznes i finanse

Współpraca regionalna w ramach Trójmorza – nowe możliwości dla Lublina i regionu

Coyne został powołany na stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora zarządzającego Tealium w regionie EMEA, wykorzystując swoją wiedzę zdobytą w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat w branży martech i SaaS. Użyje swojej wiedzy, by wspierać lokalnych klientów w procesie wykorzystywania technologii do budowania efektywnego biznesu.

Ministerstwo Infrastruktury z dumą informuje, że Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel brał udział w Samorządowym Kongresie Trójmorza, który 16 maja 2023 rozpoczął się w Lublinie. Podczas Kongresu dyskutowano na temat sposobów wzmocnienia współpracy regionów z obszaru Inicjatywy Trójmorza oraz Europy Wschodniej.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel wystosował przemówienie podczas otwarcia Kongresu, w którym zachęcał do wykorzystywania szans jakie stwarza Inicjatywa Trójmorza i jednoczesnego wspierania rozwoju regionów Europy Wschodniej.

Na uroczystym spotkaniu wzięły udział osobistości z Polski, Litwy, Estonii, Ukrainy i Węgier, w tym Prezydent RP Andrzej Duda oraz Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Przedstawiciele przemysłu kolejowego i energetycznego, instytucji naukowych, finansowych i biznesu również przybyli, by świętować ten wspaniały dzień.

Uczestnicząc w wystąpieniu wiceminister Andrzej Bittel potwierdził, że Inicjatywa Trójmorza jest priorytetem Ministerstwa Infrastruktury.

– Kładziemy duży nacisk na rozwój połączeń transportowych wzdłuż południków, zarówno drogowych, jak i kolejowych. Przykładem sukcesu jest wynegocjowanie przez nas projektu TEN-T, który obejmuje wszystkie trzy morza naszego regionu oraz Via Carpatia i Rail Carpatia – powiedział wiceminister Bittel.

Inicjatywa Trójmorza oznacza powstanie nowoczesnych i sprawnych rozwiązań transportowych, które staną się fundamentem dla całego regionu.

Minister Andrzej Bittel skupił się na strategicznym znaczeniu projektów infrastrukturalnych, zwłaszcza w kontekście trwającego już rok konfliktu na wschodzie Polski.

– Zdecydowane działania w zakresie rozbudowy istniejącej infrastruktury transportowej są niezbędne, gdyż wpływają na bezpieczeństwo państwa i regionu oraz na poprawę jakości życia mieszkańców – mówił wiceminister infrastruktury.

Minister Bittel zwrócił uwagę, że aby zapewnić stabilne finansowanie strategicznych projektów infrastrukturalnych, konieczne jest wsparcie na poziomie międzynarodowym.

Inicjatywa Trójmorza ma na celu zintensyfikowanie współpracy w Europie Środkowej, pomiędzy Morzem Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym. Ustanowiona jako platforma współpracy, skupia 12 państw, takich jak Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry. Region zrzeszony w Inicjatywie Trójmorza zajmuje ponad 30% powierzchni Unii Europejskiej.

Serwis PAP SA nie dokonuje żadnych zmian w treści komunikatów publikowanych na jego stronie, otrzymanych od nadawcy. Nadawca odpowiada za treść komunikatu, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM