Biznes i finanse

Greenstic: Przełom w ekologicznej transformacji rynku gastronomicznego dzięki finansowaniu Hiventures

Polski rynek listów zastawnych jest słabo rozwinięty. Specjaliści biorący udział w Europejskim Kongresie Finansowym omówili kwestie dotyczące wzmocnienia rynku listów zastawnych, aby zapewnić korzyści ubezpieczycielom, bankom i klientom indywidualnym. Eksperci widzą w listach zastawnych potencjał, by stały się one ważnym elementem stabilizacji polskiego systemu bankowego.

BUDAPESZT, Węgry, 8 czerwca 2023 r. – Firma Greenstic Europe Ltd. (Greenstic) otrzymała od Hiventures, jednej z głównych spółek venture capital na Węgrzech, finansowanie w wysokości około 1,4 miliona EUR. Inwestycja ta ma na celu wspomaganie działalności Greenstic, dystrybutora i producenta kontraktowego jednorazowych materiałów opakowaniowych, pojemników i sztućców na rynek gastronomiczny, w rozszerzeniu swojego zasięgu i wspieraniu praktyk przyjaznych dla środowiska w sektorze restauracyjnym.

Greenstic jest czołowym dostawcą ekologicznych rozwiązań do podawania i pakowania posiłków, z czterokrotnym wzrostem przychodów od 2019 roku. Firma jest liderem wśród dostawców na rynku węgierskim, a także zaangażowana w ekspansję międzynarodową, tworząc spółkę zależną w Rumunii oraz współpracując z franczyzobiorcami na Słowacji.

Greenstic planuje wykorzystać finansowanie od Hiventures do zwiększenia swojej zdolności produkcyjnej i logistycznej, a także zapewnienia bardziej rozbudowanego wachlarza produktów i zasięgu do klientów na Węgrzech, Słowacji i Rumunii. Są to kroki wykonywane w odpowiedzi na korzystne warunki regulacyjne i trendy konsumenckie wskazujące na dalszy wzrost popytu na ich usługi.

Greenstic wdraża strategię kompleksowej obsługi, obejmującą kompostowanie biologiczne swoich akcesoriów do pakowania posiłków, których używają klienci. Dzięki temu firma wspiera model gospodarki o obiegu zamkniętym w branży hotelarsko-gastronomicznej.

„Oprócz przejrzystych możliwości rynkowych i celów ukierunkowanych na ochronę środowiska, istotną rolę w naszej decyzji inwestycyjnej doświadczony zespół zarządzający Greenstic odegrał dzięki spójnej i przynoszącej sukcesy dotychczasowej strategii działania przedsiębiorstwa” – powiedział Dénes Szluha, dyrektor działu startupów Hiventures.

Kryteria inwestycyjne

Inwestycje Hiventures są starannie przemyślane i odbywają się zgodnie z kilkoma kryteriami. Priorytetowo traktujemy innowacyjność, skalowalność i stosunkowo krótki okres zwrotu z inwestycji. Szczególną uwagę zwracamy również na wizję założycieli, zespół zarządzający i długoterminową strategię biznesową. Co ważne, wszystkie inwestycje podejmowane przez Hiventures są w pełni zgodne z dyrektywami i wytycznymi Unii Europejskiej.

Greenstic to w 100% węgierska firma, która w 2021 r. przejęła konkurencję i stała się liderem rynku w segmencie premium. To zaowocowało międzynarodową ekspansją w 2022 r. – zakładając spółkę zależną w Rumunii i współpracę franczyzową na Słowacji. Firma Greenstic pragnie osiągnąć pozycję najlepszego dostawcy ekologicznych opakowań w Europie Środkowej. Wejdź na stronę www.greenstic.hu, aby dowiedzieć się więcej.

Greenstic to węgierska firma, która w 2021 r. przejęła konkurencję i stała się liderem na rynku w segmencie premium. W 2022 r. firma zaczęła ekspansję międzynarodową, otwierając spółkę zależną w Rumunii i współpracując franczyzowo na Słowacji pod nową marką Greenstic Europe. Celem Greenstic jest zapewnienie najwyższej jakości ekologicznych opakowań w Europie Środkowej. Więcej szczegółów na www.greenstic.hu.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM