Polityka i społeczeństwo

Śnięcia ryb w Kanale Gliwickim – wyjaśnienia służb MKiŚ

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje, że w Kanale Gliwickim 10 czerwca odnotowano nadmierną ilość śniętych ryb. Zebrano ponad 450 kg ryb, co jest alarmującym sygnałem o niedoborze tlenu w wodzie. Zawartość tlenu miejscami spadła do poziomu 45 proc., co jest niepokojącym sygnałem. W celu ustalenia przyczyny Ministerstwo przeprowadzi odpowiednie służby.

Według wyników monitoringu interwencyjnego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ) z 7 czerwca br., nie stwierdzono obecności „złotej algi” oraz wydzielanych przez nią toksyn. W celu potwierdzenia tych wyników pobrano próbki do analiz. Ponadto, w celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących stanu zbiornika wody, zostały one zabezpieczone do badań. Na miejsce przybyły władze wojewody opolskiego oraz pracownicy GIOŚ, a także przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego.

Serwis PAP publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści. Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe, to nadawca komunikatu jest odpowiedzialny za jego zawartość. (PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM