Biznes i finanse

Zmierzamy do neutralności węglowej – plan Shanghajskiej Elektryczności

Dążąc do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, skupiamy się na tworzeniu systemowych rozwiązań, które pozwolą nam osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Podczas inauguracji targów neutralności węglowej w technologii, produktach i osiągnięciach w Szanghaju Spółka Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) zaprezentowała swoje ambitne plany redukcji emisji CO2. Plan przewiduje wdrożenie innowacyjnych, kompleksowych rozwiązań dla nowego systemu energetycznego oraz trójwymiarowych rozwiązań zeroemisyjnych dla parków przemysłowych, co stanowi historyczny krok w kierunku osiągnięcia neutralności węglowej w Chinach.

Shanghai Electric zamierza wykorzystywać zaawansowane technologie w celu zoptymalizowania i usprawnienia struktury korporacyjnej, aby ograniczyć wpływ na środowisko. Firma ma zamiar osiągnąć cele dwutorowe dotyczące redukcji emisji CO2 do 2030 r., w tym zredukować emisję CO2 na jednostkę PKB o 70% w porównaniu do 2020 r., osiągnąć punkt szczytowych emisji CO2 i zapewnić neutralność węglową w całym łańcuchu wartości do 2055 r. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii Shanghai Electric zamierza osiągnąć te cele w sposób konstruktywny i efektywny.

Shanghai Electric opracowało dwuetapowy plan działania, oparty na „kompleksowym” i „trójwymiarowym” rozwiązaniu, które pozwoli firmie na przejście na zeroemisyjny system energetyczny i przemysłowy. Plan obejmuje trzy podstawowe kierunki działań, mające na celu ekologiczną transformację procesów, substytucję energetyczną i inteligentne zarządzanie łańcuchem dostaw. Ponadto, trzy poboczne strategie, związane z substytucją energetyczną, poprawą efektywności energetycznej oraz cyrkulacją zasobów, dostarczą dodatkowych narzędzi do osiągnięcia celów Shanghai Electric. Wszystkie te działania mają na celu przyspieszenie optymalizacji i modernizacji chińskiej struktury przemysłowej poprzez stworzenie silnych platform dwutorowej redukcji CO2, bezemisyjnych technologii, innowacji oraz kapitału przemysłowego.

Spółka Shanghai Electric przeprowadziła trzy przypadki pilotażowych projektów, które miały na celu transformację emisyjną w tradycyjnej energetyce, a także umożliwienie badań i wzrostu wykorzystania czystej energii.

Shanghai Electric opracowało innowacyjny system produktów wytwarzania energii elektrycznej z węgla, który wyznaczył nowe globalne standardy w zakresie efektywności. Najlepszym potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest ultranadkrytyczny blok 1 mln KW z przegrzewem wtórnym w elektrowni Datang Dongying, który osiągnął wydajność na poziomie 49,4%, co skutkowało najniższym wskaźnikiem zużycia węgla na świecie – 248,86 g/kWh.

Nowoczesny blok elektrowni szczytowo-pompowej w Changlongshan w powiecie Anji w prowincji Zhejiang został oficjalnie uruchomiony i wprowadzony do komercyjnej eksploatacji. Ten unikalny projekt, który posiada moduł rewersyjny o mocy wyjściowej przekraczającej 300 MW, jest wyposażony w nominalny spadek wody na poziomie 710 m, czyniąc go największą tego typu elektrownią na świecie.

Od 8 lat Shanghai Electric umacnia swoją pozycję jako jeden z liderów w branży morskich farm wiatrowych w Chinach. Wykazując się wysokim profesjonalizmem i innowacyjnymi rozwiązaniami, firma z powodzeniem wybudowała największą na świecie jednoblokową farmę wiatrową, a także zainstalowała turbinę wiatrową o największej średnicy.

Shanghai Electric jest liderem w branży energetyki słonecznej, oferując przedsiębiorstwom i konsumentom usługi w zakresie całodobowej produkcji energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie ze słońca. Firma posiada największą w sektorze instalację CSP i PV, a jej najbardziej imponującym projektem jest 950 MW elektrownia CSP w Dubaju. Warto podkreślić, że koszt produkcji energii w tej elektrowni wynosi zaledwie 7,3 centa (USD)/kWh, a redukcja emisji CO2 sięga 1,6 mln ton rocznie.

Jako lider na rynku akumulatorów litowo-jonowych, Shanghai Electric oferuje szeroką gamę możliwości jego zastosowania – od sieci, użytkowników po elektrownie. Spółka wprowadziła innowacyjny model współdzielonego magazynu energii, dzięki któremu zapewnione zostaną najefektywniejsze wykorzystanie zasobów.

Shanghai Electric oferuje szeroki wybór produktów z zakresu przepływowego magazynowania energii, w tym jednostek układnicowych, elektrolitowych i systemowych. Spółka zapewnia projektowanie modułowe, produkcję i inżynierię swoich rozwiązań, które eksportowane są do wielu krajów, w tym do Europy, Japonii i Australii.

Shanghai Electric zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie energetyki wodorowej, zaczynając od produkcji wodoru, aż po projektowanie i budowę stacji tankowania wodoru oraz produkcję turbin gazowych do mieszania wodoru. Nasza oferta obejmuje wszystkie etapy wykorzystania potencjału wodorowego, aby w pełni wykorzystać energię.

Shanghai Electric stworzyła scentralizowaną platformę danych, umożliwiającą cyfryzację i kontrolę kluczowych procesów w energetyce. Platforma ta jest wykorzystywana do zarządzania elektrowniami, tworzenia wirtualnych elektrowni oraz wspierania inwestycji w odnawialne źródła energii.

Shanghai Electric oferuje kompleksowe rozwiązania dla inteligentnych i zintegrowanych systemów, w tym projektowanie, badania i rozwój, produkcję i serwis wysokiej jakości urządzeń gazowych i wyposażenia elektrowni jądrowych, a także przesył i dystrybucję energii.

Shanghai Electric stara się wdrażać zeroemisyjne rozwiązania w parkach przemysłowych, a w tym celu oferuje nowoczesne projektowanie i budowę ekologicznych zakładów, energetykę rozproszoną opartą o źródła odnawialne, nowoczesne i ekologiczne cyfrowe linie produkcyjne, innowacyjne systemy napędowe i inteligentne sterowanie, kluczowe produkty, inteligentne budownictwo oraz platformy zarządzania opieką zdrowotną, odsalanie wody morskiej i transformację systemów recyklingu.

Shanghai Electric chce w dalszym ciągu wykorzystywać swoje atuty w dziedzinie wyposażenia najwyższej jakości, współpracując z instytucjami tworzącymi łańcuch przemysłowy w celu wspierania zielonej transformacji i modernizacji. Oprócz tego, spółka Shanghai Electric, która istnieje od 120 lat, ma kluczową rolę w przemysłowym filarze, stosując innowacje i technologie, aby zapewnić wszystkim ludziom na świecie jak najlepsze życie.

Shanghai Electric, światowy dostawca rozwiązań systemowych klasy przemysłowej, koncentruje się na rozwoju niskoemisyjnym i transformacji cyfrowej, wychodząc naprzeciw potrzebom pro-środowiskowym i wdrażając innowacyjne technologie. Firma zamierza osiągnąć szczytowe emisje dwutlenku węgla przed 2030 rokiem i neutralność węglową przed 2060 rokiem, stawiając sobie za cel produkcję urządzeń dla nowych źródeł energii i lokalizację urządzeń najwyższej klasy. Shanghai Electric współpracuje z globalnymi partnerami, aby wykorzystać nieograniczone możliwości innowacyjnego ekosystemu przemysłowego.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM