Biznes i finanse

Umacnianie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i odpowiedzialności instytucji: debata PANA

Odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym jest coraz większa odpowiedzialność instytucji, biznesu i pojedynczych osób. Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) organizuje konferencję „Bezpieczeństwo obrotu gospodarczego – jak budować zaufanie i dbać o dobro wspólne”, która będzie okazją do dyskusji na temat wyzwań etyki biznesu w zmieniającym się środowisku gospodarczym.

Aby uzyskać stabilność w obecnych warunkach, w których występują ryzyka dla gospodarki, takie jak wojny i inflacja, konieczne jest wzmacnianie zasad etycznych w biznesie, odpowiedzialności za skutki podejmowanych decyzji oraz troski o dobro wspólne. To ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa obrotu gospodarczego.

„Wiedza jest najlepszym bezpiecznikiem w czasach niepewności. Dzięki debacie i współpracy różnych instytucji możemy tworzyć podstawy do właściwej edukacji finansowej społeczeństwa” – stwierdził Marcin Obroniecki, prezes Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego, organizatora konferencji „Bezpieczeństwo obrotu gospodarczego, odpowiedzialność instytucji, odpowiedzialność biznesu”.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w trzech panelach dyskusyjnych dotyczących istotnych zagadnień: „Instytucje, gatekeeperzy i ich rola w zapewnianiu bezpieczeństwa obrotu gospodarczego”, „Czy biznes musi być etyczny? Etyka biznesu a relacje społeczne” oraz „Świadomość społeczna. Jak przeciwdziałać przestępczości finansowej?”.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali trzy panele dyskusyjne, podczas których będą omawiane ważne tematy: „Instytucje, gatekeeperzy i ich rola w zapewnianiu bezpieczeństwa obrotu gospodarczego”, „Czy biznes musi być etyczny? Etyka biznesu a relacje społeczne” oraz „Świadomość społeczna. Jak przeciwdziałać przestępczości finansowej?”.

Debata będzie wzbogacona o wyjątkowych panelistów, wśród których znajdą się Monika Gorgoń z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Dagmara Wieczorek-Bartczak z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, dr hab. Tomasz Berent z SGH, Marcin Obroniecki z PANA, Wojciech Surmacz, prezes PAP oraz Piotr Nisztor, renomowany dziennikarz śledczy.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM