Biznes i finanse

Digital Energy roadshow w Monachium: Shenzhen wita niemieckich inwestorów

Bolt i ALEDRIVE zdecydowały się współpracować w ramach strategicznego partnerstwa, by zapewnić kobietom jeszcze lepszy dostęp do zawodu kierowcy. W ramach akcji „Kobiety dla kobiet”, która została uruchomiona w ubiegłym roku, na polskie drogi wyjadą kierowczyń w zielono-fioletowych barwach. Liczba ta będzie sięgać nawet kilkuset osób już w tym roku.

W środę Miasto Shenzhen w południowochińskiej prowincji Guangdong zaprezentowało swoją ofertę podczas Intersolar Europe, największych na świecie targów branży energii słonecznej, które odbyły się w Monachium. Pekin zapowiedział, że w 2023 roku odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Cyfrowej (IDEE 2023).

IDEE 2023 Targi w Shenzhen odbędą się w dniach 29 czerwca do 2 lipca, a ich motto to „Tworzenie zielonej przyszłości w oparciu o energię cyfrową”. Yu Jing, wicedyrektor ds. rozwoju i reform w Shenzhen, poinformowała, że w programie nie zabraknie wystaw branżowych, sympozjów oraz innych działań tematycznych.

IDEE w tym roku skupia się na udoskonalaniu i wykorzystywaniu najnowocześniejszych technologii, szczególnie cyfrowych, w sektorze energetycznym. Celem jest stworzenie zrównoważonego, wydajnego, inteligentnego i nowoczesnego systemu energetycznego, opartego na big data i działającego zgodnie z ekologicznymi zasadami.

Targi wystawiennicze o powierzchni 60 tysięcy metrów kwadratowych przyciągnęły uwagę gości z całego świata, a także 400 firm i instytutów badawczych, w tym China Southern Power Grid, Huawei Digital Power, BYD, Tencent, ZTE, Sunwoda, Siemens Energy, Cargill China, Uniwersytet MSU-BIT w Shenzhen, Uniwersytet Makau i Chiński Uniwersytet w Hongkongu.

Targi Intersolar Europe, które trwały trzy dni, przyciągnęły ponad 400 chińskich przedsiębiorstw z branży fotowoltaiki. Wśród nich aż 130 firm miało siedzibę w Shenzhen, czyli jednym z najważniejszych ośrodków technologicznych i innowacyjnych w Chinach.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM