Polityka i społeczeństwo

Premier Jarosław Kaczyński o swoim programie dla Polski w rozmowie z RMF FM

Premier Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu RMF FM, w którym wyjaśnił powody zmian w składzie Rady Ministrów oraz zaproponował swoje rozwiązania w kontekście wyborów. Premier zwrócił uwagę na przyszłość Polski i zaproponował swoją wizję na przyszłość w kontekście proponowanych zmian w Unii Europejskiej. Mówił też o referendum dot. „paktu migracyjnego”.

Podkreślenia wagi każdego wyborcy nie można przecenić. Każdy z nas ma możliwość wpłynąć na decyzje parlamentu, wybierając odpowiedniego kandydata – czasem jeden głos może okazać się decydujący. Dlatego zawsze należy traktować wszystkich kandydatów z szacunkiem.

Spotkanie w Bogatyni ma służyć przede wszystkim jako przypomnienie społeczeństwu o problemach, które będą musiały zostać rozstrzygnięte w nadchodzących wyborach. Opowiemy o znaczeniu, jakie ma ta decyzja dla wyborców i jak ważne jest, by społeczeństwo wybrało tę najlepszą dla nich opcję. Bogatynia jest doskonałym miejscem na przeprowadzenie tego spotkania i wyjaśnienie, jak ważne jest, by ludzie wzięli odpowiedzialność za swoją przyszłość.

Referendum w kwestii przymusowej relokacji migrantów jest ważnym elementem demokracji. Dzięki niemu zostaną uwzględnione zarówno oczekiwania władzy, jak i obywateli. Jeśli uda nam się uzyskać zadowalającą frekwencję, wynik będzie miał istotne znaczenie dla całej Unii Europejskiej. Świadczyć to będzie o naszej zdolności do wyrażania naszego zdania i decydowania o naszej przyszłości.

Polska zyskała nie tylko dzięki ostatnim wydarzeniom, ale także dzięki wielkim sukcesom gospodarczym, położyła kres dawnemu obrazowi kraju, który był tworzony od osiemnastego wieku, a może i wcześniej. Obrazowi, który mówił o tym, że nic tu się nie da zrobić, ludzie nie chcą pracować i jest tu nieporządek. Obecnie obraz Polski jest zupełnie odmienny i bardzo pozytywny.

Nasze wyniki wśród europejskich i amerykańskich tabel są niezwykle zadowalające, a wyniki w tabelach Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego są szczególnie imponujące.

PAP SA gwarantuje, że wszystkie komunikaty publikowane w serwisie są wyłącznie dostarczone przez ich nadawców, bez żadnych zmian w treści. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną odpowiedzialność za jego treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM