Biznes i finanse

Certyfikacja UL Solutions dla turbiny wiatrowej 5 MW SANY Renewable Energy”

27 instytucji kultury z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego zostało wytypowanych do otrzymania dofinansowania z Funduszy Europejskich w celu zachowania, ochrony i rozwoju regionalnego dziedzictwa naturalnego i kulturowego. Łączna wartość wsparcia wynosi ponad 11,2 mln zł, z czego beneficjenci będą musieli dołożyć własnymi środkami blisko 4 mln zł.

UL Solutions, światowy lider w dziedzinie nauki stosowanej w zakresie bezpieczeństwa, wyraził swój uznanie dla lądowej turbiny wiatrowej 5 MW firmy SANY Renewable Energy, wręczając jej certyfikat w czerwcu w Pekinie. W uroczystości przyznania certyfikatu Nivedh B S, dyrektor generalny ds. inżynierii UL Solutions Wind Asia, oraz Yang Huaiyu, dyrektor Instytutu Badań Energii Odnawialnej SANY, wspólnie ustanowili partnerstwo laboratoryjne między firmami.

UL Solutions, założone w 1894 roku, oferuje usługi i produkty z zakresu bezpieczeństwa, aby pomóc firmom na całym świecie w zakresie innowacji i rozwoju. Certyfikat UL Solutions jest wyrazem zaufania i zapewnia gwarancję jakości i zaangażowania SANY Renewable Energy w dziedzinie bezpieczeństwa.

SANY Renewable Energy wierzy, że energia wiatrowa może być bardziej dostępna i przystępna cenowo dzięki opracowanej przez firmę zaawansowanej technologii turbin wiatrowych. Te zaawansowane technologicznie turbiny wiatrowe charakteryzują się doskonałymi parametrami działania i niezawodnością, co pozwala osiągnąć najniższy koszt za kilowatogodzinę wśród czystych źródeł energii. Inwestycja w tę technologię ma na celu nie tylko zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i realizację podwójnych celów Chin w zakresie emisji dwutlenku węgla, ale także ma znaczący wpływ na globalny rynek energetyczny.

SANY Renewable Energy, producent lądowych turbin wiatrowych o mocy 5 MW, uzyskał w 2021 r. międzynarodowy certyfikat DNV, stając się pierwszym dostawcą turbin wiatrowych w Chinach, który posiadał tego rodzaju certyfikat dla dużej turbiny wiatrowej z podstacją typu skrzynkowego.

Turbina wiatrowa SANY Renewable Energy łączy w sobie innowacyjną technologię z wydajnym i niezawodnym dwustronnym zasilaniem, aby zapewnić klientom najwyższą jakość. Dzięki temu SANY może zapewnić produkt o wyższej wartości ekonomicznej, niższych kosztach utrzymania i obsługi. Wprowadzenie turbin wiatrowych do sieci energetycznej oznacza istotny postęp w zakresie lądowej energii wiatrowej, a także zmniejszenie kosztów przyłącza do sieci.

Nivedh B S potwierdził, że jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z UL Solutions i chętnie podejmuje nowe wyzwanie jako partner laboratoryjny SANY Renewable Energy. Oczekuje, że wspólnie ustanowimy nowe standardy, zatrudnimy wykwalifikowanych pracowników i będziemy rozwijać nasze zespoły, a także realizować długoterminowe projekty badawczo-rozwojowe.

„W ramach systemu IEC RE wybudowane przez spółkę obiekty laboratoryjne mają większy potencjał rozwoju, a partnerstwo z UL Solutions zapewni niezawodne wsparcie w zakresie spełniania standardów, projektowania i testów w dziedzinie badań i rozwoju, oceny działania turbin wiatrowych oraz w pozostałym zakresie, co pozwoli na dodatkowe podniesienie przewagi konkurencyjnej produktu w głównych aspektach” – powiedział dr Wang Jizhou, dyrektor ośrodka badawczo-doświadczalnego SANY Renewable Energy.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM