Polityka i społeczeństwo

Michałów zyskuje nowe szanse dzięki wsparciu finansowemu

Marszałek Artur Kosicki podpisał w poniedziałek, 26 czerwca, umowy o dotacje z funduszy europejskich na dwa przedsięwzięcia w Michałowie: Inkubator Przedsiębiorczości oraz Centrum Wsparcia Mieszkańca. Inkubator będzie służył kilkunastu firmom, zaś Centrum zapewni rodzinom z problemami wsparcie i pomoc.

Budowa obiektu o łącznej powierzchni ok. 590 mkw z 15 lokalami użytkowymi i salą konferencyjną dostępną dla wszystkich najemców jest planowana za kwotę 7,8 mln zł, z czego 5,4 mln zł ma stanowić dotacja. Za ten pieniądze zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny i meble, aby zapewnić potencjalnym firmom doskonałe warunki do rozwoju.

„Ta inwestycja ma na celu stworzenie w gminie Michałowo lepszych warunków do rozwoju przedsiębiorczości. To będzie nowoczesny obiekt dostosowany do potrzeb lokalnych firm, które chcą zrealizować swoje pomysły biznesowe” – powiedział marszałek Artur Kosicki.

„Wspieramy biznes w regionie, ale nie możemy zapominać o tych najbardziej potrzebujących. Z tego względu konieczne jest zapewnienie kompleksowego wsparcia osobom w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Pomocą w tym projekcie zostaną objęte rodziny z terenu gminy, które wykazują największe problemy w codziennym funkcjonowaniu. Skorzystają one z pomocy psychologa, terapeuty, specjalisty ds. uzależnień czy prawnika”– tłumaczył marszałek.

Inkubator będzie zlokalizowany w Michałowie i będzie świadczył usługi dla małych firm, wspierając ich w tworzeniu i rozwoju. W ramach projektu zostaną wypromowane nowe technologie, które pomogą w budowaniu innowacyjnych przedsiębiorstw. Projekt jest finansowany z budżetu gminy oraz ze środków unijnych.

Usługi wsparcia udzielane rodzinom będą obejmowały m.in. pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, doradztwo zawodowe, szkolenia, warsztaty i treningi. Wsparcie będzie skoncentrowane na wszechstronnym wzmocnieniu rodzin, w tym wzmocnieniu ich kapitału społecznego i ekonomicznego oraz kompetencji społecznych.

Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się w połowie roku i potrwa do połowy 2021 roku. W ramach projektu zostanie wydany specjalny raport podsumowujący wyniki działań.

Inkubator w Michałowie będzie jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć w regionie, oferując niedostępne dotychczas usługi dla małych firm. Przedsięwzięcie ma na celu wspieranie lokalnych przedsiębiorców w tworzeniu i rozwoju ich biznesów, poprzez wdrożenie nowych technologii. Projekt jest wspierany przez budżet gminy i środki unijne.

Kompleksowe wsparcie dla 20 rodzin zostanie uruchomione w siedzibie Centrum Wsparcia Mieszkańca w Michałowie. W ramach projektu zapewnione zostaną usługi specjalistycznego wsparcia, m.in. pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, doradztwo zawodowe, szkolenia, warsztaty i treningi, skoncentrowane na wzmocnieniu kapitału społecznego, ekonomicznego i kompetencji społecznych. Realizacja przedsięwzięcia potrwa do połowy 2021 roku.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM