Biznes i finanse

Rozwój rynku pracy w Polsce – debata publiczna organizowana przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze

5 lipca w ramach cyklu Deklaracja Gospodarcza do dyskusji o wyzwaniach, wizjach oraz propozycjach w sprawie polityki zatrudnienia zaproszeni zostali przedstawiciele rządu, opozycji, związków zawodowych, przedsiębiorców oraz eksperci. To szansa dla wszystkich uczestników życia publicznego, aby wyrazić swoje opinie i wymienić się doświadczeniami.

Młodzi ludzie stając przed wyzwaniem znalezienia ambitnego zajęcia, które pozwoli im utrzymać się w wielkim mieście, w którym zmuszeni są szukać pracy, borykają się z wieloma czynnikami. Niski poziom przynależności do organizacji związkowych, wysoki wzrost nominalnych płac minimalnych i składek na ubezpieczenia społeczne, przy jednoczesnym niskim realnym wynagrodzeniu i pogarszaniu się jakości usług publicznych, stanowią dodatkowe trudności dla młodych ludzi.

Obecnie wiele zawodów jest zagrożonych przez technologię, jaką jest generatywna sztuczna inteligencja. Przedsiębiorcy, politycy oraz miliony pracowników muszą zmierzyć się z niepewnością dotyczącą zmian, jakie może wywołać ta technologia w najbliższej przyszłości. Pracodawcy muszą zdać sobie sprawę z tego, że systemy generatywnej sztucznej inteligencji mogą mieć wpływ na zmianę rynku pracy i należy być przygotowanym na to, co może się wydarzyć.

Podczas dyskusji na temat przyszłości rynku pracy w Polsce posłowie, przedstawiciele pracodawców, startupowców, związków zawodowych i analitycy będą mieli możliwość wyrażenia swoich pomysłów i propozycji. Wśród zaproszonych gości znajdą się przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej – Borys Budka, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Konrad Banecki z Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Róża Szafranek – założycielka i CEO międzynarodowego startupu HR Hints oraz Łukasz Komuda – analityk rynku pracy i dziennikarz. Dyskusja ta ma na celu znalezienie optymalnych rozwiązań dla rynku pracy w Polsce.

Polskie Towarzystwo Gospodarcze, ogólnokrajowy związek pracodawców, zaprasza do udziału w drugiej odsłonie cyklu „Deklaracja Gospodarcza”. Podczas debaty skupiającej się na rynku pracy, decydenci będą mieli okazję przedstawić i obronić własne stanowisko w istotnych kwestiach ekonomicznych, biznesowych i społecznych. Wydarzenie zapewnia doskonałą platformę do wymiany informacji i głosowania na tematy ważne dla obecnej i przyszłej sytuacji gospodarczej Polski.

„Wychodzimy z założenia, że tworzenie profesjonalnych przestrzeni dla wymiany poglądów między najważniejszymi uczestnikami życia publicznego jest jedną z ważniejszych ról, jakie odgrywać powinny organizacje zrzeszające przedsiębiorców” – mówi Karol Tyszka, odpowiedzialny za komunikację i PR organizacji.

Tym razem, jeszcze bardziej zachęcając uczestników do konfrontacji swoich poglądów z rzeczywistością, organizatorzy debaty poświęconej problemowi mieszkalnictwa w Polsce ponownie postarają się zapewnić wysoki poziom merytoryczny. Wśród dziennikarzy, ekspertów branżowych i publiczności, która w ostatniej edycji debaty zebrała się w niespotykanej liczbie, możemy oczekiwać burzliwej dyskusji na temat kwestii ekonomicznych i nieruchomościowych.

Wydarzenie w postaci debaty, odbędzie się 05.07.2023 (w środę) o godzinie 10:00 i potrwa około dwóch godzin. Wszyscy zainteresowani będą mogli oglądać transmisję wydarzenia na żywo poprzez oficjalny kanał Youtube Polskiego Towarzystwa Gospodarczego.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM