Nauka i technologie

Uzyskanie Hitu Roku 2023 dla systemu BS Solution: historia sukcesu

Ponad 500 gości z różnych branży gospodarczej miało okazję wziąć udział w Gali Technobiznes 2023, która odbyła się 28 czerwca w Warszawskiej Villa Foksal. Organizatorem wydarzenia była Gazeta Bankowa, długoletni magazyn ekonomiczny znany z najświeższych informacji i wywiadów.

Gala Hit Roku 2023 okazała się wielkim sukcesem dla konsorcjum firm I-BS.pl sp. z o.o. i HEUTHES sp. z o.o., które zostało nagrodzone za system BS Solution. Konsorcjum zyskało uznanie w konkursie i uhonorowane zostało nagrodą główną w kategorii Bankowość oraz Rekomendacją w tym samym konkursie.

„To dla nas ogromne wyróżnienie, za które dziękujemy Kapitule Konkursu. Bardzo duże znaczenie ma dla nas fakt, że nasz projekt oceniany był jako produkt dedykowany nie tyle dla bankowości spółdzielczej, co komercyjnej. Pokazuje to, jak bardzo elastyczne i uniwersalne są nasze rozwiązania. Bankowość internetowa EBO eBank Online oraz mobilna EBO Mobile PRO to nowoczesny design, intuicyjna i szybka obsługa produktów bankowych z poziomu klienta bankowego. Platforma low-code QUANT to elastyczne narzędzie do zarządzania danymi i dokumentami. Pozwala łączyć dane biznesowe pochodzące z wielu źródeł, wprowadza równowagę pomiędzy ludźmi, procesami i technologią. Wszystkie nasze produkty, które składają się na wspólny projekt pod nazwą BS Solution to zestaw kompatybilnych narzędzi, które obniżą koszty i zwiększą przewagę konkurencyjną na rynku bankowym” – powiedział Henryk Mierzwiński, prezes zarządu I-BS.pl sp. z o.o.

Wojciech Grzybek, Prezes Zarządu HEUTHES sp. z o.o. skomentował wsparcie Kapitury Konkursu dla rozwiązania BS Solution, w którym kluczowym elementem jest system produktowo-księgowy GRYFBANK: „System GRYFBANK jest oparty na najnowocześniejszych technologiach, takich jak BPCAD, KOBADIBUS, Moduł Prowizyjny, a także zaprojektowany zgodnie z nowoczesnymi wytycznymi tworzenia i zarządzania produktami bankowymi. Jego atrakcyjna cena oznacza, że Banki Spółdzielcze zyskują dostęp do najnowocześniejszych systemów bankowych, dotychczas dostępnych tylko dla banków komercyjnych. Platforma BS Solution zwiększy atrakcyjność Banków Spółdzielczych, umożliwiając ich klientom wygodną obsługę w placówkach bankowych. Z naszego systemu klasy core banking możliwe jest tworzenie własnej infrastruktury softwerowej, przy jednoczesnym wyeliminowaniu przekonania, że Banki Spółdzielcze są technologicznie zacofane w porównaniu do banków komercyjnych.”

Konsorcjum I-BS.pl sp. z o.o. i HEUTHES sp. z o.o. wykorzystało swoje wieloletnie doświadczenia w branży bankowości, aby opracować BS Solution – zaawansowane oprogramowanie do wytwarzania i serwisowania sprzętu bankowego.

System produktowo-księgowy GRYFBANK tworzony przez firmę HEUTHES sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązanie w zakresie zarządzania danymi i ich integracji z nowoczesnymi kanałami dystrybucji, takimi jak bankowość internetowa EBO eBank Online czy mobilna EBO Mobile PRO, których autorem jest I-BS.pl sp. z o.o. Dzięki automatyzacji procesów, GRYFBANK umożliwia szybkie i precyzyjne wygenerowanie sprawozdawczości obowiązkowej, a także zarządzanie ryzykami w module RISQ oraz ogólne zarządzanie danymi w QUANT.

Szesnasty finał Nagrody Hit Roku to podróż po najbardziej innowacyjnych projektach w branży IT. Kapituła konkursu nagrodziła przedsiębiorstwa za wprowadzenie wyjątkowych produktów, usług i rozwiązań w bankowości oraz finansach.

Skład Kapituły konkursu Hit Roku tworzyli: Janusz Cieszyński – minister cyfryzacji, Justyna Orłowska – szef Centrum GovTech i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, prof. Andrzej Gospodarowicz – Katedra Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Sobczak – kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką Szkoły Głównej Handlowej, Patrycja Sass-Staniszewska – prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, dr hab. Zbigniew Krysiak – adiunkt z Zakładu Zarządzania Ryzykiem przy Instytucje Finansów Korporacji i Inwestycji w Szkole Głównej Handlowej, Paweł Borys – prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Romuald Orzeł – prezes Grupy Medialnej Fratria, Maciej Wośko – redaktor naczelny Gazety Bankowej oraz Stanisław Koczot – zastępca redaktora naczelnego Gazety Bankowej.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM