Polityka i społeczeństwo

Czyste Powietrze 2020: MKIŚ raportuje ponad 100 tysięcy nowych uczestników programu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje, że w pierwszym półroczu 2023 roku złożono aż 101 173 wnioski w ramach programu Czyste Powietrze. Dzięki zmianom wprowadzonym w styczniu 2022 roku, w całym ubiegłym roku złożono aż 158 tysięcy wniosków. Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż oferuje dotacje do 136 200 złotych na remont i termomodernizację domu.

W pierwszej połowie bieżącego roku na Mazowszu Południowym złożono o 57% więcej wniosków niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Wpływ na to miały ułatwienia wprowadzone do programu przez minister klimatu i środowiska Anny Moskwy podczas jej wizyty w Radomiu w lipcu ubiegłego roku.

Program Czyste Powietrze jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje źródło ciepła na bardziej ekologiczne i zmniejszyć wysokość rachunków za ogrzewanie. Dzięki programowi można skorzystać z termomodernizacji domu, montażu paneli fotowoltaicznych i wymiany pieca na bardziej efektywny. Z programu skorzystało już ponad 635 tysięcy polskich rodzin, dzięki czemu w wielu domach wakacje to czas odpoczynku, a nie remontów.

Czyste Powietrze to szansa dla wszystkich, którzy chcą ograniczyć emisję CO2 i zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne. Program wspiera Polskę w ograniczeniu emisji CO2 i trosce o środowisko naturalne. Jest to doskonała wiadomość dla całego społeczeństwa, ponieważ możemy wspólnie zmierzać do lepszej przyszłości.

Rok 2020 przyniósł rekordowy wzrost zainteresowania programem Czyste Powietrze w województwach podkarpackim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim i świętokrzyskim. Przykładowo, w samym województwie podkarpackim wnioski dotyczące programu Czyste Powietrze w zeszłym roku osiągnęły liczbę 7861, lecz w tym roku ta liczba wzrosła do 7181.

Mieszkańcy Mazowsza Południowego przyjęli z ogromnym entuzjazmem program Czyste Powietrze, co widać po liczbie zgłoszeń. Do 30 czerwca br. złożono aż 2283 wnioski, z czego najwięcej w powiecie radomskim – 676. Najdynamiczniejszy wzrost zainteresowania dotyczył powiatów grójeckiego, białobrzeskiego i zwoleńskiego, a prognozy wskazują, że w całym 2022 roku złożonych zostanie aż 2908 wniosków dotyczących wymiany pieca węglowego i docieplenia domu.

Serwis PAP publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści. Treść komunikatów jest odpowiedzialnością nadawcy, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM