Polityka i społeczeństwo

Daj przyszłości szansę: Otwórz drzwi do nowych możliwości dzięki branżowym centrów umiejętności

Od 7 lipca rozpoczyna się nabor wniosków na dofinansowanie utworzenia branżowych centrów umiejętności. Program oferuje wsparcie dla projektów obejmujących 122 różne dziedziny edukacji zawodowej.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji ogłosiła trzeci nabor wniosków w konkursie „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU)”, w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Organy prowadzące szkoły obejmujące kształcenie zawodowe lub CKZ mogą ubiegać się o dofinansowanie, w partnerstwie z podmiotem branżowym, do realizacji koncepcji centrów doskonałości zawodowej (CoVEs).

Środki z trzeciego naboru w wysokości ponad 386 mln zł będą przeznaczone m.in. na budowę lub rozbudowę infrastruktury przeznaczonej dla BCU, zakup wyposażenia oraz zatrudnienie pracowników centrum, w tym trenerów i szkoleniowców, a także na przygotowanie dokumentacji programowej szkoleń i kursów realizowanych przez to centrum.

Wnioski w formie elektronicznej można złożyć do 25 września do godz. 16.00 za pośrednictwem systemu informatycznego FRSE. Aby to wykonać, należy wypełnić formularz na stronie internetowej FRSE i wysłać go wraz z wymaganymi załącznikami.

BCU to nowy i innowacyjny model kształcenia, szkolenia i doskonalenia zawodowego, który ma na celu ułatwienie wymiany między środowiskiem edukacyjnym a biznesowym. Uczniowie, studenti, doktoranci, nauczyciele, nauczyciele akademiccy i pracownicy będą mieli możliwość skorzystania z oferty BCU i uzyskania wszechstronnego wykształcenia w danej dziedzinie zawodowej.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM