Biznes i finanse

Korzyści z decentralizacji finansów według COO BITmarkets

Peter Sumer, dyrektor operacyjny giełdy kryptowalutowej BITmarkets, jest gorliwym propagatorem blockchaina. 24-25 maja 2023 r., na Next Block Expo w Polsce, miał możliwość wyrażenia swojej opinii na temat decentralizacji finansów czy DeFi. Blockchain to technologia, która daje wiele korzyści – przejrzystość, bezpieczeństwo oraz szybkość i niskie koszty transakcji, a przede wszystkim – dużą dostępność dla użytkowników.

DeFi może mieć zastosowanie poza światem cyfrowym. Na przykład, ubezpieczyciele mogą wykorzystać technologię blockchain do zapewnienia szybszego, bardziej wiarygodnego i bardziej przejrzystego procesu ubezpieczania samochodów. Dzięki DeFi, ubezpieczyciele mogą zapewnić lepszą ochronę ubezpieczeniową dla swoich klientów, a także zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ proces jest zautomatyzowany.

DeFi może również służyć do zabezpieczania aktywów cyfrowych, takich jak kryptowaluty. Dzięki zdecentralizowanym giełdom, takim jak BITmarkets, inwestorzy mogą zabezpieczyć swoje inwestycje, zapewniając sobie większą ochronę. Możliwość zabezpieczenia inwestycji przy użyciu DeFi oznacza, że inwestorzy nie muszą się obawiać strat finansowych związanych z niewłaściwymi decyzjami inwestycyjnymi.

DeFi może również znaleźć zastosowanie w dziedzinie pożyczek i kredytów. Zastosowanie DeFi pozwoli na wykonanie szybszych i bardziej bezpiecznych transakcji kredytowych, które powinny być bardziej dostępne dla ludzi z całego świata. Dzięki DeFi, pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy mogą skorzystać z lepszych i bardziej przejrzystych warunków pożyczkowych, co może znacznie poprawić sytuację finansową wielu ludzi.

Zdecentralizowane transakcje Stablecoin

Stablecoiny są powiązane z głównymi walutami fiat lub aktywami, co czyni je mniej podatnymi na wahania cen w porównaniu do innych rodzajów kryptowalut. Ta cecha czyni je wyjątkowo odpowiednimi do zdecentralizowanych transakcji. Transakcje DeFi mogą mieć postać custodial lub non-custodial. W przypadku transakcji custodialnych strona trzecia przejmuje opiekę nad kluczem prywatnym do aktywów cyfrowych zamiast właściciela. Natomiast w przypadku transakcji non-custodial, właściciel aktywów ma w pełni kontrolę nad swoim kluczem prywatnym, lecz ryzyko zapomnienia go jest wyższe. Stablecoiny oferują jeszcze jedną zaletę – szybszą realizację transakcji i niższe koszty transakcyjne. Ponadto, bezpieczeństwo i przejrzystość transakcji opartych na Blockchainie są niezrównane.

Kredyty i pożyczki DeFi oferują innowacyjne możliwości dla klientów. Przede wszystkim, konsumenci mogą skorzystać z nieograniczonego okresu spłaty pożyczki, co pozwala maksymalizować oszczędności i mniej się martwić o terminowe spłacanie długów. Poza tym, możliwe jest zaciąganie pożyczek lewarowanych, aby uzyskać jeszcze większą elastyczność finansową. Na koniec, DeFi zapewnia również kredytobiorcom możliwość nadmiernej kolateralizacji, dzięki czemu są w stanie zabezpieczyć kredyt i zmniejszyć ryzyko finansowe dla kredytodawcy.

Pożyczki Flash to obecnie jedna z najbardziej popularnych usług DeFi, umożliwiająca szybkie pożyczenie pieniędzy z gwarancją inteligentnego kontraktu. W ten sposób można wykorzystać szybkie okazje inwestycyjne na rynku kryptowalut, generując zyski dla pożyczkobiorcy. Margin trading jest również ważnym elementem DeFi, oferującym wiele korzyści, w tym możliwość zwiększenia swojego zysku.

DeFi umożliwia kredytobiorcom uzyskanie dostępu do natychmiastowego kredytu z wykorzystaniem wyceny spot i marży ich ulubionych cyfrowych walut. Do zabezpieczenia takiego kredytu, mogą oni wybierać między wieloma aktywami. Dodatkowo, elastyczna dźwignia finansowa jest do dyspozycji kredytobiorców, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich możliwości inwestycyjne.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM