Biznes i finanse

UnionPay International i Bank Centralny Kambodży łączą siły: Porozumienie pomaga w rozwoju kart płatniczych w kraju

Kambodżanie mają teraz większy dostęp do płatności mobilnych za pośrednictwem globalnej sieci UnionPay QR. Porozumienie zawarte między UnionPay International a Narodowym Bankiem Kambodży pozwoliło mieszkańcom Kambodży dokonywać płatności za pomocą kodu QR z użyciem e-portfela z domu, gdy odwiedzają Chiny lub inne kraje. Kambodżańskie podmioty handlowe korzystające z kodu QR będą również mogły wygodnie dokonywać płatności za pomocą aplikacji UnionPay i aplikacji bankowych z Chin kontynentalnych połączonych z platformą płatności sieciowych aplikacji UnionPay.

UnionPay International wraz z Narodowym Bankiem Kambodży wspólnie udostępniają teraz mieszkańcom Kambodży nowe możliwości płatności za pośrednictwem mobilnych technologii płatniczych. To porozumienie jest kamieniem milowym dla mobilnych płatności między Kambodżą i Chinami, a także innymi krajami, gdzie UnionPay jest akceptowanym środkiem płatniczym.

Dziś, dzięki akceptacji ponad 90% podmiotów handlowych w Kambodży oraz setkom tysięcy kart wydanych przez główne banki lokalne, takie jak ABA, ACLEDA i Canadia, UnionPay stał się najpopularniejszym środkiem płatniczym w kraju. UPI i bank centralny Kambodży właśnie podpisały memorandum porozumienia, umożliwiając włączenie usług z zakresu płatności mobilnych do e-portfeli Bakong – kambodżańskiego systemu płatności mobilnych. Oznacza to, że mieszkańcy Kambodży będą mogli w przyszłości korzystać z aplikacji Bakong do dokonywania płatności zarówno w kraju, jak i za granicą, a także w Chinach.

Strony postanowiły wspólnie wesprzeć dodanie informacji o płatności UnionPay do narodowego kodu QR Kambodży – KHQR. Dzięki temu, wszystkie podmioty handlowe korzystające z KHQR będą mogły akceptować portfele UnionPay. Kod QR, który został zaakceptowany przez Narodowy Bank Kambodży, jest dostępny w całym kraju. Dodanie płatności UnionPay do KHQR poprawi jakość obsługi płatności mobilnych posiadaczy kart UnionPay odwiedzających Kambodżę.

UPI w ostatnich latach podjęło zdecydowane działania w zakresie lokalizacji biznesu i cyfryzacji, aby umożliwić dostęp do wysokiej jakości usług płatniczych na całym świecie. Już ponad 200 milionów kart UnionPay jest dostępnych w 78 krajach i regionach poza Chinami kontynentalnymi, a także w prawie wszystkich terminalach POS i bankomatach w Chinach kontynentalnych. Ponadto, aby dostosować się do zmieniających się wymagań klientów, powstało ponad 170 e-portfeli ze standardem UnionPay w ponad 30 krajach i regionach na całym świecie. To pozwala międzynarodowym posiadaczom kart dokonywać bezpośrednich, szybkich i wygodnych płatności za pomocą kodów QR lub NFC w Chinach kontynentalnych za pośrednictwem już znanych im narzędzi, bez konieczności otwierania nowego rachunku bankowego lub instalowania nowej aplikacji.

UPI wykorzystuje nowoczesne technologie, aby wspierać swoją współpracę z sieciami płatniczymi na całym świecie. Umożliwia ona łączenie sieci i integrację płatności, co pozwala na akceptację płatności QR w Korei Północnej, Sri Lance, Wietnamie, Malezji i innych krajach. W efekcie chińscy turyści mogą dokonywać płatności za pomocą portfeli UnionPay u podmiotów handlowych oferujących płatności QR, a jednocześnie portfele międzynarodowe są akceptowane przez globalnych podmiotów handlowych korzystających z płatności QR UnionPay. To doskonały sposób na poprawienie jakości obsługi płatności osób spoza Chin.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM