Biznes i finanse

elektrycznej „Światło na manipulacje cenami energii elektrycznej – PGE wychodzi naprzeciw problemowi

PGE Polska Grupa Energetyczna właśnie rozpoczęła kampanię informacyjną pod nazwą „Stop manipulacji!”, mającą na celu wzmocnienie wiedzy Polaków na temat cen energii. Celem kampanii jest wyraźne podkreślenie, że w Polsce ceny prądu są jednymi z najniższych w Europie, a działania dezinformacyjne są bezzasadne. Gospodarstwa domowe są szczególnie chronione przed wysokimi cenami prądu, dzięki wprowadzeniu rządowej Tarczy Solidarnościowej, gwarantującej, że ich rachunki za energię pozostaną na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku.

Polska rodzina korzysta z wielu oszczędności które zapewnia rządowa Tarcza Solidarnościowa. Każda z nich może liczyć na oszczędności od 2000 do nawet 3000 zł rocznie. Ponad 15 mln gospodarstw domowych jest największym beneficjentem tego programu. Nowelizacja ustawy o ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. oznaczać będzie kolejne 1000 zł oszczędności w portfelach Polaków, co zapewni rodzinom jeszcze większą pomoc w trudnych czasach.

„Dzięki wsparciu rządu i polskich firm energetycznych, rachunki za prąd w Polsce należą do jednych z najniższych w Europie. Polacy płacą za energię znacząco poniżej średniej dla całego kontynentu, a w porównaniu z niektórymi państwami, ceny w Polsce są niższe nawet kilkakrotnie. Tymczasem coraz częściej rozpowszechniane są wprowadzające w błąd przekazy o rzekomo wysokich cenach energii w Polsce. Kampania edukacyjna PGE >>Stop manipulacji!<< ma za cel zapewnić powszechny dostęp do rzetelnych informacji, opartych na danych i źródłach z oficjalnych europejskich analiz, zweryfikowanych przez ekspertów Agencji Rynku Energii. Jest to nasza reakcja na zmanipulowane informacje. Podkreślam, że rachunki odbiorców są i pozostaną niskie dzięki rządowej Tarczy Solidarnościowej, wspieranej przez polskich sprzedawców energii” – wyjaśnia Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, która do końca roku przeznaczy na obniżenie rachunków Polaków aż 10 mld złotych.

Rządowa Tarcza Solidarnościowa wprowadziła w Polsce ochronę przed wzrostem cen energii dla każdego gospodarstwa domowego. Od 2000 do 3000 kWh energia jest sprzedawana po cenach zamrożonych z 2022 roku, a odbiorcy taryf G11 i G12 płacą mniej niż połowę normalnej ceny produkcji energii. Ochrona obejmuje także samorządy, instytucje publiczne i sektor MŚP, które zostały objęte ceną maksymalną. Obecnie procedowana jest nowelizacja ustawy, która miałaby zwiększyć zakres ochrony.

Tarcza Solidarnościowa zapewnia wyższy poziom ochrony dla wszystkich gospodarstw domowych w Polsce. Ogólnopolski limit zużycia energii wynosi od 2000 do 3000 kWh, a ceny są zamrożone na poziomie z 2022 roku. Odbiorcy G11 i G12 mają prawo do niższych, niż normalnie, cen energii. Ustawa zapewnia także bezpieczeństwo cenowe dla sektora publicznego, samorządów i MŚP. Sejm właśnie proceduje nowelizację ustawy, która ma na celu zwiększenie zakresu ochrony.

Kampania PGE pt. „Stop manipulacji!” rozpoczyła się 8 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Formaty cyfrowe wykorzystane w projekcie będą wspierać analizę Agencji Rynku Energii, która zbadała maksymalne limity cen energii dla gospodarstw domowych obowiązujące w kilkunastu krajach europejskich na dzień 30 czerwca 2023 roku.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące cen energii w Polsce, zapraszamy Cię do odwiedzenia strony https://www.gkpge.pl/grupa-pge/o-grupie/aktualnosci/ceny-energii-w-polsce-jednymi-z-nizszych-w-europie?utm_source=wysokienapiecie&utm_medium=baner&utm_campaign=cenyenergii, gdzie znajdziesz dokładne informacje na ten temat.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM