Ludzie i kultura

Modernizacja i rozbudowa małopolskiej biblioteki w Proszowicach dzięki funduszom Unii Europejskiej

Mieszkańcy Proszowic i okolic mogą cieszyć się z rozbudowy i modernizacji Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz z budżetu państwa.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich, w ramach projektu „Przestrzenie czasu wolnego w mieście Proszowice – obszar kultury” odnowiono część budynku biblioteki w Proszowicach. Przeprowadzono modernizację piwnic, parteru i pierwszego piętra oraz termomodernizację całego budynku. W odnowionych pomieszczeniach powstały m.in. sale muzealne i ekspozycyjne, w tym przeznaczone na prezentację zbiorów lokalnych pasjonatów Ziemi Proszowickiej. Na pierwszym piętrze odnowionego budynku zorganizowano także przestrzeń do prowadzenia szeroko pojętej działalności kulturalnej.

Nowa Proszowicka Biblioteka Publiczna to przestrzeń, w której każdy może czuć się swobodnie. Uzupełniono ją o nowoczesne wyposażenie, w tym zestawy komputerowe, sprzęt multimedialny i kącik zabaw dla dzieci.

Realizacja projektu „Proszowicka Biblioteka Publiczna Od Nowa” była możliwa dzięki połączeniu wsparcia Unii Europejskiej oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie ponad 4 mln zł.

Nowa Proszowicka Biblioteka Publiczna to miejsce, w którym wszyscy mogą znaleźć coś dla siebie. Dostępne są tu nowe technologie oraz atrakcyjne wyposażenie, które zapewniają ciekawe i twórcze spędzanie czasu.

Ponad 4 miliony złotych zostało przeznaczone na realizację projektu „Proszowicka Biblioteka Publiczna Od Nowa”. Wsparcie pochodziło zarówno ze środków Unii Europejskiej, jak i od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dzięki modernizacji i rozbudowie biblioteka stała się miejscem, gdzie można wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności. Jest tu dostępne nowoczesne wyposażenie, takie jak zestawy komputerowe, a także pracownia multimedialna i kącik zabaw dla dzieci.

Realizacja projektu „Proszowicka Biblioteka Publiczna Od Nowa” wymagała nakładu ponad 4 milionów złotych, z czego Unia Europejska przyczyniła się dofinansowaniem w kwocie ponad 550 tys. zł.

Nowa Proszowicka Biblioteka Publiczna to miejsce, które wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich, bez względu na wiek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od zestawów komputerowych, przez pracownię multimedialną, po kącik zabaw dla dzieci.

Udało się zrealizować projekt „Proszowicka Biblioteka Publiczna Od Nowa” dzięki połączeniu wsparcia środkami Unii Europejskiej i od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Łączna kwota przeznaczona na modernizację i rozbudowę budynku wyniosła ponad 4 miliony złotych.

Nowa Proszowicka Biblioteka Publiczna to przyjazne miejsce, w którym każdy może odnaleźć coś dla siebie. Posiada ona wszelkie niezbędne wyposażenie, od zestawów komputerowych, przez pracownię multimedialną, po kącik zabaw dla dzieci.

„Tak udane inwestycje niezwykle cieszą, ponieważ są najlepszym świadectwem tego, jak dobrze potrafimy wykorzystywać środki unijne. Budynek po rewitalizacji i rozbudowie jest niezwykle efektowny i nowoczesny. Z pewnością będzie dobrze służył mieszkańcom i stanie się miejscem rozwijania pasji i zainteresowań” – powiedział Józef Gawron, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Nasz obiekt wkrótce będzie gotowy do użytku. Niedługo po tym, jak zostaną zainstalowane meble, zbiory książkowe zostaną ustawione na półkach bibliotecznych. Wiosną planujemy uroczyście otworzyć obiekt po przeprowadzce.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM