Biznes i finanse

Tajemnice i nieznane ciekawostki z historii LOT-u: Wywiad z synem byłego prezesa narodowego przewoźnika [WIDEO]

Wacław Makowski, dyrektor generalny PLL LOT przed II wojną światową oraz pierwszy wyszkolony od podstaw pilot w niepodległej Polsce, dokonał przełomu w myśleniu o lotnictwie cywilnym. Zakupił on bowiem dla PLL LOT najnowocześniejsze samoloty komunikacyjne, które pozwoliły przekształcić lotnictwo z drogiej zabawki dostępnej tylko dla wybranych w środek transportu dostępny dla wszystkich.

Miał w sobie to, co sprawia, że ludzie pozostają w pamięci. Był odważny, charyzmatyczny i nieugięty. Jego nazwisko i zasługi wojskowe potwierdzały jego męstwo i poświęcenie dla ojczyzny. Podczas bitwy o Anglię został pierwszym pilotem wyszkolonym od podstaw w Polsce. Jego wybór na szefa Polskich Linii Lotniczych LOT pozostawał bezkonkurencyjny. Nawet największy rywal LOT-u nie mogła go zatrzymać, gdy wykrzyknął „Mi to więcej, niż odpowiada!” i przyjął tę ofertę.

W czasach głębokiego kryzysu jeden człowiek postanowił wykorzystać lotnictwo cywilne jako środek transportu. Wacław Makowski, dyrektor generalny LOT-u, zakupił najnowocześniejsze samoloty komunikacyjne na świecie, w tym samolot Lockheed L-14H Super Electra, który osobiście przywiózł do Polski. Niestety, wybuch wojny uniemożliwił wykorzystanie samolotu do lotów. Mimo to, PLL LOT wciąż istnieje nieprzerwanie od prawie 90 lat.

Czy wiesz, że możesz zobaczyć wyjątkowy wywiad z synem Wacława Makowskiego – Jackiem Makowskim? Przejdź pod LINK, by dowiedzieć się więcej.

Polskie Linie Lotnicze LOT to najbardziej międzynarodowy przewoźnik łączący porty Europy Środkowej i Wschodniej ze światem. Samoloty boeing 787 dreamliner to najnowocześniejszy szerokokadłubowy samoloty świata, którymi obsługuje się połączenia dalekiego zasięgu.

Pobierz materiał i zdjęcia z wywiadu za pośrednictwem linków: https://we.tl/t-bBXw1REmwY i https://we.tl/t-2j7t8lZfhB.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Europie Środkowo-Wschodniej.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM