Biznes i finanse

Aplikacja PKO Junior – Nowe Możliwości w Edukacji Finansowej

PKO Junior to aplikacja mobilna, która od 10 lat umożliwia milionom polskich dzieci wzbogacenie ich edukacyjnej podróży o naukę finansowej samodzielności i odpowiedzialności. Wrzesień jest więc idealnym momentem, aby włączyć je do tego ważnego etapu w drodze do dorosłości.

Od dziesięciu lat, największy polski bank oferuje swoim milusińskim konta PKO Junior. Serwis internetowy został uruchomiony 1 lipca 2013 r., a aplikacja mobilna do konta działa od maja 2016 r. Z oferty 730 tysięcy dzieci skorzystało do tej pory.

PKO Bank Polski wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych klientów i wprowadza szereg nowych funkcji i udogodnień. Użytkownicy mają do wyboru wygodniejsze logowanie przy użyciu PIN-u, odcisku palca lub rozpoznawania twarzy. Łatwiejsza nawigacja na koncie została umożliwiona przez nowy ekran startowy i wyszukiwanie funkcji w dolnym menu. Ponadto wzmocniono bezpieczeństwo danych i środków. W najbliższym czasie klienci będą mogli korzystać także z Płatności BLIKIEM.

Odnowiona aplikacja iPKO daje dzieciom i rodzicom nowe możliwości. Łączy zarządzanie budżetem z nauką właściwych zachowań finansowych, a rodzicom daje pełny wgląd w transakcje dziecka. Łatwość obsługi i bezpieczeństwo są kluczowymi elementami tej aplikacji, dzięki którym użytkownicy mogą czerpać z niej korzyści.

„Dzięki tej aplikacji dziecko pod czujnym okiem rodziców zdobywa praktyczną umiejętność obsługi mobilnego konta bankowego. Fajne jest to, że nauka odbywa się w formie zabawy. Rodzice mogą wyznaczać dziecku określone wyzwania finansowe w czterech obszarach: odpowiedzialności, planowania, systematyczności oraz wytrwałości. Każde wyzwanie ma swój termin realizacji oraz nagrodę, którą także określają rodzice” – wyjaśniła Katarzyna Dziwulska, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO BP.

„Najbardziej znanym programem edukacyjnym w zakresie finansów i to od kilku pokoleń jest Szkolna Kasa Oszczędności. SKO ze swoją blisko 90-letnią historią oferuje młodym ludziom, ale też nauczycielom i ich rodzicom, ogromną dawkę kompleksowej wiedzy ekonomicznej, która jest ciągle uaktualniana i dostosowywana do zmieniającej się rzeczywistości” – podkreśliła ekspertka.

Korzyści edukacyjne i finansowe płynące z programu SKO są nie do przecenienia. To idealna okazja do uczenia dzieci zasad właściwego zarządzania pieniędzmi, odpowiedzialnego budżetowania i oszczędzania, a także uświadamiania im znaczenia wyborów, jakie dokonują na co dzień.

Bankowa oferta dla najmłodszych zawiera niezaprzeczalne korzyści edukacyjne, które pomogą w przygotowaniu następnego pokolenia do świadomego i odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi. Program SKO dostarcza dzieciom wiedzy finansowej opartej na ponadczasowych wartościach oraz zapewnia całą gamę ciekawych konkursów i zabaw, aby zachęcić je do oszczędzania.

Program SKO stanowi doskonałą okazję do uczenia dzieci zasad właściwego gospodarowania pieniędzmi, budżetowania i odpowiedzialnego oszczędzania. To również doskonała platforma do wpajania im znaczenia wyborów, jakie dokonują na co dzień.

Bankowa oferta dla najmłodszych tworzy idealny fundament do rozwijania umiejętności finansowych, które będą miały zastosowanie przez całe życie. Program SKO pomaga dzieciom w rozumieniu zasad właściwego gospodarowania pieniędzmi i uświadamia im, jak ważne jest przestrzeganie ich w codziennym życiu.

Na dziecięcych kontach w PKO Banku Polskim (w tym PKO Junior, Pierwsze Konto Oszczędnościowe dla osób poniżej 13. roku życia oraz uczniowskie konta SKO) zgromadzono już ponad 2,2 mld zł. Regularne wpłaty od rodziców na konta „kieszonkowe” stanowią główne źródło tych oszczędności, a młodzi korzystają z nich, wykonując średnio co miesiąc 9 transakcji bezgotówkowych za pomocą karty.

Ubezpieczenie dziecka w PKO Banku Polskim to doskonała forma ochrony w przypadku nieszczęśliwego wypadku, bez względu na to, czy dojdzie do niego w żłobku, przedszkolu, szkole, czy na uczelni. Oferujemy specjalistyczną pomoc medyczną oraz wsparcie 24/7 w sytuacji wystąpienia urazów, np. złamania, oparzenia, zwichnięcia. Składka ubezpieczeniowa wynosi zaledwie 5 zł miesięcznie – niewielka cena za spokój ducha.

Rok szkolny 2020/2021 upłynie pod znakiem edukacji finansowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych oferowanej przez PKO Bank Polski. Program będzie zawierał atrakcyjne treści multimedialne, w tym wykorzystanie gogli VR do nauki zarządzania domowym budżetem oraz przestrzegania zasad cyberbezpieczeństwa. Uczniowie będą mieli okazję poznać istotę odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz nauczyć się jak chronić się przed cyberzagrożeniami.

Według Dziwulskiej, nowoczesne produkty, oferowane przez PKO BP najmłodszym klientom i ich rodzicom, będą miały istotny wpływ na realizację strategii Banku na lata 2023-25, która koncentruje się na przygotowaniu do wyzwań i skierowaniu wzroku w przyszłość.

Od 10 sierpnia w oddziałach PKO Banku Polskiego jest dostępny Konto Mieszkaniowe, które jest częścią rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie. Konto jest dostępne dla osób w wieku od 13 do 45 lat i jest drugim elementem Programu obok Bezpiecznego kredytu 2%, do którego wnioski można składać w oddziałach i agencjach PKO BP od początku lipca.

Dariusz Szwed, wiceprezes zarządu PKO PB, zauważył, że bank służy swoim klientom poprzez dostarczenie usług, które dostosowane są do ich obecnych i przyszłych potrzeb.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM