Polityka i społeczeństwo

Mazowsze wygrywa Bitwę Regionów MRiRW

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza na II etap Bitwy Regionów, który odbędzie się 4.09.23 r. na Mazowszu. Wydarzenie to zostanie otwarte przez sekretarza stanu Rafała Romanowskiego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie, jednej z najstarszych szkół rolniczych w Polsce.

– Jako ministerstwo chcemy pokazać lokalne, tradycyjne smaki, jakie oferują goście z całego Mazowsza – zapowiedział wiceminister.

Początek Bitwy Regionów stanie się okazją do wyrażenia szacunku dla pracy rolnika i jego dzieła. – To mleko, te produkty rolne, to mięso pochodzą z pracy rolnika – podkreślił sekretarz stanu.

Gościmy Koła Gospodyń Wiejskich z całego Mazowsza, które zaprezentują lokalne smaki, potrawy i wypieki. Bitwa Regionów stanie się więc okazją, by docenić smaki dawne i nowe, a także zaznać wspaniałych wrażeń smakowych.

Sekretarz stanu Rafał Romanowski zaprasza do udziału wszystkich, by sprawdzić, jaką kuchnię oferują lokalni producenci.

Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, a przede wszystkim wyjątkowe smaki i doświadczenia kulinarne. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dzisiaj Mazowsze zaprasza wszystkich na specjalny pokaz swoich najlepszych, niepowtarzalnych smaków. W ciągu kilku następnych tygodni będą one rywalizować o miano najlepszych smaków całej Polski – powiedział wiceminister.

Krajowe Kółka Gospodyń Wiejskich

Udział w I etapie, powiatowym, a następnie w II etapie wojewódzkim i w końcu w etapie krajowym pokazuje, jak ważne jest dla naszego kraju istnienie Krajowych Kół Gospodyń Wiejskich. Sekretarz stanu podkreślił, jak te 16 Kół, które znalazły się w ostatnim etapie, stanowią sól tej ziemi.

Wiceminister zauważył, że uczestniczył w kilku etapach powiatowych i wie, że konkurencja będzie zacięta. Wyraził przy tym swoje przekonanie, że wyjątkowe smaki Mazowsza zasługują na pozytywne oceny w finale Bitwy Regionów.

Mazowsze jest szczególnie dumne, że w tegorocznym finale konkursu Bitwy Regionów zobaczymy naszego reprezentanta. Zwycięstwo tego uczestnika w finale byłoby istnym wyczynem, a jego wyczyny będą mogliśmy podziwiać już 7 października 2023 roku w Tomaszowie Mazowieckim.

Mazowsze ma wielkie tradycje kulinarne, dlatego też wszyscy czekamy z niecierpliwością na finał Bitwy Regionów, w którym zobaczymy naszego reprezentanta. Wraz z nim pragniemy zdobyć zwycięstwo i udowodnić, że mamy najlepszą kuchnię w kraju.

Wiceminister wyraził zadowolenie, że choć Bitwa Regionów toczy się zgodnie z zasadami fair play, to rywalizacja jest bardzo zażarta.

Przypomniał też, jak ważne jest wspieranie polskich produktów i tradycyjnych wyrobów, w których przynajmniej 75 proc. stanowią polskie surowce.

Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Łukasza Konika, wybrała na zwycięzcę Koło Gospodyń Wiejskich w Zielonej za ich przepyszną Zieleńską Szynkę z nogą. To właśnie te panie będą reprezentować Mazowsze w finale.

PAMIĘTAJ: wszystkie komunikaty dostarczane przez nadawcę są opublikowane w serwisie PAP bez żadnych zmian w treści. Nadawca ponosi pełną odpowiedzialność za treść komunikatu, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy Prawo Prasowe. (PAP)


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM